Nabídka dobrovolnických míst Evropského sboru solidarity (Německo)

20. duben 2022
Vzdělávání v zahraničí
Autor/ka článku: Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem
Nabídka dobrovolnických míst Evropského sboru solidarity (Německo)

Láká Tě vycestovat do zahraničí? Chceš získat cenné zkušenosti a vyzkoušet si nové věci? Baví Tě cizí jazyky a toužíš poznat  jinou kulturu? Seznamuješ se rád s dalšími mladými lidmi, kteří pomáhají udržovat česko-německé vztahy? Neváhej a přihlas se do Tebou preferovaného projektu!

Co nabízí Dobrovolnické centrum Tandem v oblasti dobrovolnictví?

Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem nabízí jeden vlastní dobrovolnický projekt ahoj.info. Další nabídka projektů pochází z programu Evropského sboru solidarity, ke kterým Tandem nabízí kompletní administrativní zajištění.

  • Nabídka dobrovolnických míst je určena mládeži od 18-30 let.
  • Dobrovolníci česko-německých projektů můžou v zahraničí strávit až rok, aniž by si museli hradit náklady na cestu nebo bydlení.
  • Dostanou měsíční příspěvek na stravné i kapesné.
  • Po celou dobu pobytu je dobrovolníkům hrazeno zdravotní pojištění.
  • Samozřejmostí u dobrovolnické služby je také přidělení mentora a absolvování online jazykového kurzu (řeč hostující země).
  • Hlavním přínosem je neformální učení, získávání jazykových dovedností i prvních pracovních zkušeností a poznávání jiných kultur.
  • Dům zahraniční spolupráce v Praze, který program Evropského sboru solidarity spravuje, přináší více podrobností v kampani s názvem Evropský dobrovolník.

Poznámky k české legislativě: V ČR se dobrovolnická služba nezapočítává do odpracovaných let. Kapesné se neuvádí do daňového přiznání.

Co udělat v případě Vašeho zájmu?

KROK 1: Nejprve se zaregistrujte jako dobrovolník do celoevropské databáze na webu Europa.eu.

KROK 2: Popřemýšlejte, co Vás zajímá a čemu byste se chtěli věnovat. Vyberte si z naší nabídky. Níže uvedená místa jsou určena zájemcům o česko-německou spolupráci, kteří se chtějí ucházet o dobrovolnickou službu v sousední zemi.

UPOZORNĚNÍ: Místa pro zájemce jsou garantována až po schválení grantových žádostí českou národní agenturou.

Nabízené projekty

Aktuálně se staráme o 6 dobrovolníků v 5 organizacích. Zájemci mají možnost vybrat si ze 4 dobrovolnických projektů, které se kromě různých lokací pro pobyt dobrovolníků liší především svým obsahem a zaměřením.

Všechny informace o projektech, zkušenosti dobrovolníků a další podrobnosti o dobrovolnické práci najdete na webu www.tandem-org.cz.

 

Kontaktní osoba: Lucie Kučerová, e-mail: kucerova@tandem-org.cz, telefon: +420 377 634 751