Na dopravní výchovu dětí schválili radní přidělení téměř milionu korun

15. červen 2020
Aktuality
Autor/ka článku: Jan Vandík
Na dopravní výchovu dětí schválili radní přidělení téměř milionu korun

Poskytnutí dotací celkem pěti subjektům v souhrnné výši 942 450 korun na aktivity v oblasti dopravní výchovy dětí schválila Rada Zlínského kraje.

„Dotace jsou určeny na zajištění a realizaci aktivit souvisejících s dopravní výchovou dětí, s pořádáním dopravních soutěží, na aktivity prevence dopravních nehod, na opravy dětských dopravních hřišť a zajištění jejich provozu,“ informoval náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Podpořenými subjekty jsou Centrum služeb pro silniční dopravu, Dům dětí a mládeže Sluníčko Otrokovice, Středisko volného času Domeček Valašské Meziříčí, Základní škola Uherské Hradiště, Sportovní 777 a Základní škola Uherský Brod, Na Výsluní 2047.Přidělení dotací prvním dvěma jmenovaným musí ještě schválit také krajské zastupitelstvo.

„Zlínský kraj má zpracovanou Studii obnovy dětských dopravních hřišť, v souladu s ní chceme v průběhu příštích let dopravní hřiště v kraji zrekonstruovat tak, aby odpovídala současným potřebám výuky dopravní výchovy,“ sdělil náměstek Pavel Botek.

Zmodernizována jsou již dopravní hřiště ve Zlíně-Malenovicích, Uherském Brodě a Valašském Meziříčí. Letos jsou navrženy rekonstrukce dětských dopravních hřišť ve Vsetíně a Kroměříži.  „Vybudování nových hřišť se pak plánuje v Rožnově pod Radhoštěm, Valašských Kloboukách, Vizovicích a Luhačovicích,“ vyjmenoval Martin Štětkář, manažer BESIP Zlínského kraje.

Zdroj: Zlínský kraj