Mladí designéři 2019

4. prosinec 2019
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Ivana Randýsková
Mladí designéři 2019

V úterý 26. listopadu 2019 se početná výprava dětí a pedagogů ze ZŠ a MŠ Choryně a vedení obce zúčastnila předávání cen za soutěž Škoda Mladí designéři v Mladé Boleslavi. Tématem pro letošní rok bylo „Chytré autíčko” budoucnosti.

Základní školy z celé ČR měly sestavit tým dětí, které by chytré autíčko nakreslily nebo postavily a vytvořily k němu také příběh. Autíčko a jeho příběh měly být zobrazeny ve formě 2D nebo 3D bez omezení velikosti. Do soutěže byla zaslána dvě autíčka – jedno za kategorii školních kolektivů a druhé v kategorii jednotlivci, obě ve 3D.

Nakonec odborná porota ze Škodovky vybrala a ocenila žáka ZŠ a MŠ Choryně Adriana Paláta, který získal 1. místo v kategorii jednotlivci 3D model a vyhrál tak zájezd na vyhlášení pro všechny žáky školy.

Ve Škodovce si pro děti přichystali pestrý program. Na úvod zazpíval a předávání cen moderoval známý herec a zpěvák Milan Peroutka, který se s dětmi také ochotně fotografoval a povídal si s nimi. Potom se všichni po skupinkách vydávali k různým stanovištím, kde si děti mohly vyzkoušet např. virtuální realitu, bezpečnost v autě, modelování karoserie, návrhy designu karoserie apod. Také si účastníci prohlédli Střední odbornou školu Škoda – auto, kde viděli praktické vyučování studentů v dílnách a na strojích. Po bohatém programu následoval chutný oběd – rajská omáčka s knedlíkem a nakonec děti dostaly i malé dárečky.

Výlet se vydařil a mladí choryňští designéři už se těší na příští ročník v roce 2020!