MISE 45: Záchrana Ostrova zlomené kletby

12. květen 2021
Soutěže a olympiády
Autor článku: Zuzana Pátíková
MISE 45: Záchrana Ostrova zlomené kletby

V pátek 11. 6. 2021 se uskuteční první ročník prezenční soutěže týmů o čtyřech až pěti žácích ze 4. a 5. tříd ZŠ s názvem MISE 45 a podtitulem Záchrana Ostrova zlomené kletby. Dobrodružné setkání motivované záchrannou misí s využitím matematických dovedností je otevřeno pro týmy ze škol Zlínského kraje.

Soutěž se uskuteční v dopoledních hodinách v Centrálním parku Jižní Svahy ve Zlíně. Počet zapojených týmů je omezen. Hra proběhne venku za maximální snahy o dodržení preventivních epidemiologických opatření.

S voláním o pomoc hledám matematicky zdatné dobrodruhy ze 4. a 5. tříd ZŠ ochotné zapojit se do záchranné mise. Vlastním šest ostrovů, které se jmenují po mně – Souostroví Smaragdového draka. Bohužel jeden z nich, Ostrov zlomené kletby, spláchla obrovská vlna tsunami. Z krásného zeleného ráje se rázem stal úplně zničený a neobyvatelný ostrov. Pomůžete mi s využitím vašich matematických znalostí znovu obnovit život na ostrově?

Těším se, že díky vám bude ostrov opět úžasným místem pro život.

Smaragdový drak

Bližší informace a přihlašovací formuláře lze nalézt na stránkách https://fai.utb.cz/msc/projekty/

Aktivita je realizována v projektu Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje II, registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0018903 a je spolufinancována z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.