Ministr školství se seznámil s Academic School v Uherském Hradišti

6. květen 2022
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Ivana Majíčková
Ministr školství se seznámil s Academic School v Uherském Hradišti

V pondělí 2. 5. 2022 ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Gazdík navštívil Academic School v Uherském Hradišti. Tento vícejazyčný vzdělávací komplex od letošního roku totiž nabízí předškolní, základní a středoškolské vzdělání.

Ředitelka školy Věra Olšáková pana ministra nejdříve seznámila s filozofií, historií i nově otevřeným maturitním oborem Informační technologie. Pan ministr pak za běžného provozu nahlédl pod pokličku výuky ve třídách základní školy. Posléze si prohlédl laboratoře nového maturitního oboru, které poskytuje střední škole Fakulta logistiky a krizového řízení UTB v Uherském Hradišti. Ta spolupracuje s Academic School také na dalších projektech.

“Velmi si vážím toho, že si pan ministr udělal čas na to, aby pak ještě zasedl ke kulatému stolu s lidmi, kteří utvářeli můj názor na to, jak by měla vypadat moderní škola – s lidmi z akademického prostředí, ale i s lidmi z praxe – z firem, pro které budeme připravovat naše studenty v novém studijním oboru zaměřeném na IT,” řekla ředitelka Věra Olšáková.

Pan ministr si v diskusi u kulatého stolu vyslechl názory, které poukazovaly například na nutnost změn ve vzdělávacích plánech škol, na aktuální nutnost revize systému jednotných přijímacích zkoušek a maturit, nebo na problematiku vzdělávání nadaných žáků.

Pan ministr Gazdík v závěru setkání seznámil účastníky kulatého stolu se záměry, které se snaží v současné době ve svém resortu prosadit.