Mezinárodní úspěch ISŠ-COP Valašské Meziříčí

2. květen 2022
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Igor Kundrát
Mezinárodní úspěch ISŠ-COP Valašské Meziříčí

Dne 21. dubna 2022 proběhl v Opavě již 18. ročník mezinárodní soutěže zručnosti pro žáky středních škol vyučující rukodělné obory, která je tradičně pořádána pod názvem „Zlatý pilník“. Celkovým vítězem se stal žák Integrované střední školy – Centra odborné přípravy Valašské Meziříčí Lukáš Menšík.

Lukáš se nezalekl ani silné konkurence českých, slovenských a polských žáků a zvítězil. Soutěže se zúčastnilo 15 škol z kraje Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského a Pardubického. Zahraniční účastníky reprezentovaly školy ze slovenské Čadce a polské Ratiboře. Soutěžící museli ve velmi krátkém časovém limitu 4,5 hodiny zvládnout vyrobit funkční svěrku. Všichni prokázali velmi dobrou úroveň a jejich práce snesla velmi přísné měřítko.

Na stupně vítězů Lukáše doprovodil druhý Lukáš Byrtus ze SŠT Opava a třetí Pavel Novotný ze SŠTD Ostrava-Vítkovice. Za úspěchem stojí Lukášova skvělá příprava a dobrá práce vyučujících. Soutěžící byli odměněni hodnotnými cenami a vítězi byl předán putovní pohár ředitel Střední školy technické Opava. Ještě jednou blahopřejeme Lukášovi k vítězství.