Mezinárodní test digitálních kompetencí – IT Fitness Test 2023

12. září 2023
Informatika
Autor/ka článku: Česko.Digital
Mezinárodní test digitálních kompetencí – IT Fitness Test 2023

Až do konce října můžete zapojit Vaši školu do největšího mezinárodního testu digitálních kompetencí – IT Fitness Test 2023! Test je určený nejen žákům a žákyním, ale i učitelům a učitelkám a to zcela zdarma. Získané poznatky lze využít např. v rámci individuálních vzdělávacích plánů pro pedagogy.

Co je IT Fitness Test 2023?

  • interaktivní test, který umožňuje studentům demonstrovat své schopnosti v oblasti informačních technologií,
  • zaměřuje se na základní dovednosti, jako je práce s počítačem, internetové vyhledávání, základy programování, kybernetická bezpečnost a další,
  • probíhá až do konce října 2023 a je zdarma,
  • test je letos k dispozici i v ukrajinském jazyce,
  • každý, kdo test absolvuje, dostane elektronický certifikát potvrzující dané znalosti a účast.

Do testování se zapojilo již přes 32 000 žáků a studentů z celé České republiky. Ve Zlínském kraji je v evidenci zatím 1238 respondentů ze základních škol a 1261 respondentů ze středních a vysokých škol (2,44 % otestovaných žáků na základních školách z celkového počtu žáků v kraji). Žáci i učitele, kteří se zapojí, mohou vyhrát ceny od partnerů testování. Na vylosované žáky a studenty čeká třeba tablet iPad a učitelé se mohou těšit na notebook.

Partnery letošního testování jsou komunita expertních dobrovolníků Česko.Digital, Asociace pro aplikovaný výzkum v IT, z. (AAVIT), a Microsoft Česká republika a Slovensko. Odbornou záštitu nad touto iniciativou převzalo opět Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Kabinet místopředsedy vlády pro digitalizaci při Úřadu vlády, Svaz průmyslu a dopravy České republiky.

IT Fitness Test 2023 – největší mezinárodní test digitálních kompetencí