Metodická příručka Lidé v pohybu

20. duben 2016
Multikulturní výchova
Autor/ka článku: Jana Vodáková
Metodická příručka Lidé v pohybu

​​Junák – českých skaut a organizace NaZemi společně vydali metodickou příručku Lidé v pohybu jako pomůcku pro skautské vedoucí a další pedagožky a pedagogy, kteří se chtějí ve své práci s dětmi či mladými lidmi věnovat tématům uprchlictví a migrace. 

Publikace přináší informace, metodickou podporu, nabídku konkrétních aktivit a programů i odkazy na jiné již existující metodiky. Ukazuje také cesty, jak si při práci s mládeží poradit s kontroverzními tématy obecně, např. jak připravit bezpečné prostředí pro diskusi a prozkoumávání témat. Nepopisuje jedinou cestu, kudy je možné se vydat. Nabízí inspiraci.

Na téměř 130 stranách vzdělavatelé najdou vedle informačních a metodických pasáží i několik ukázkových aktivit. Další si mohou stáhnout z webových stránek www.lidevpohybu.eu. Vybírat si mohou také z různých oblastí vzdělávacích cílů, kterým se chtějí s dětmi a mladými lidmi věnovat. Lze se zaměřit na podporu myšlení v souvislostech, kritické myšlení a práci s mediálními sděleními či rozvoj empatie apod. Aktivity jsou rozděleny podle věkových kategorií, nejvíce je jich pro náctileté, ale připraveny jsou i aktivity pro děti od osmi let. Na webu lze stáhnout i celou publikaci Lidé v pohybu (pdf) nebo si objednat její tištěnou verzi.

 

Zdroj: NaZemi, www.nazemi.cz​