MESIT střední škola v Uherském Hradišti má nejlepšího ředitele!

29. září 2020
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Daniela Vašíčková
MESIT střední škola v Uherském Hradišti má nejlepšího ředitele!

Obrovský úspěch, a zároveň docenění celoživotního působení ve školství, zažívá pan ředitel František Mikulášek, který vyhrál 1. místo v anketě Ředitel roku 2019/2020 společnosti Tutor v kategorii Střední školy. Anketa je pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Do ankety bylo nominováno přes 80 ředitelů škol z celé ČR, ale pouze 10 z nich se probojovalo do slavnostního finále, kde o vítězi rozhodla odborná porota na základě nominačních formulářů, ale také „domácího“ úkolu, který musel každý ředitel z TOP 10 splnit. Finále ankety Ředitel roku 2019/2020 společnosti Tutor se mělo uskutečnit nejdříve na jaře letošního roku v Praze, ale kvůli pandemii COVID-19 bylo přeloženo na konec září. Vzhledem k tomu, že ani v září by nebylo možné plnohodnotné finále uspořádat, uskutečnilo se dne 24. 9. 2020 on-line, prostřednictvím videokonference.

Během finálového streamu promluvili všichni nominovaní ředitelé, a každý z nich zodpověděl moderátorce záludnou otázku. Pan ředitel Mikulášek pohovořil během finále o výhodách spolupráce školy a firmy. Zřizovatelem MESIT střední školy, jejímž ředitel je právě Mgr. Mikulášek, je skupina MESIT z Uherského Hradiště. Škola nabízí svým uchazečům studium strojních a elektro oborů. V loňském roce prošla škola modernizací. Součástí studia je i odborná praxe ve firmách skupiny MESIT. Výhodu propojení firmy a školy pan ředitel vidí v tom, že se studenti ve firmách dostanou do kontaktu s nejnovějšími technologiemi a s novými metodami zpracování materiálů, a díky tomu lze přizpůsobit i výuku tak, aby byl absolvent reálně připravený na současný trh práce.

Po vyhlášení výsledků poděkoval pan ředitel pedagogickému sboru za jejich podporu. „Pro mě osobně ocenění znamená pozitivní zhodnocení mého více než čtyřicetiletého působení ve školství. Ředitelem jsem sice jen zlomek z tohoto času, ale jsem rád, že společnost Tutor myslí i na ocenění této funkce, která bývá často opomíjena. Je to pro mě nakopnutí do dalších let, obzvlášť v této nelehké situaci, a doufám, že ve škole zanechám svou stopu“ dodal Mgr. František Mikulášek.