Mediální seminář ČTK pro učitele Jak vzniká zpráva

5. leden 2022
Mediální výchova
Autor/ka článku: Martina Vašíčková
Mediální seminář ČTK pro učitele Jak vzniká zpráva

Headline, fleš, zpráva v souvislostech. Spolehlivě, rychle, objektivně. Žádné dojmy, ale fakta – přesná a ověřená. Se zpravodajstvím ČTK se denně setkáváte v novinách, v televizi, v rozhlasu, na zpravodajských serverech. Na jednodenním semináři o fungování médií poznáte, jak se v ČTK zprávy tvoří, jak se informace získávají, vyhodnocují, ověřují a zpracovávají. Začneme prohlídkou newsroomu, centra veškerého zpravodajského dění.

Ukážeme si, jak se z jedné stručné informace postupně stává významná aktualita, která v průběhu dne dominuje zpravodajství v médiích. Řekneme si, co zprávu prodává, i co ji může zabít. Máme pro vás spoustu rad a tipů, které jinde nenajdete. ČTK totiž vydá denně na 500 domácích a zahraničních zpráv z ekonomiky, politiky, kultury a sportu. Víme, co funguje: psaní zpráv nás živí.

A budete-li mít chuť, můžeme si společně vyzkoušet napsat text pro článek do školního časopisu nebo na web.

Seminář mediálního vzdělávání je určen učitelům základních a středních škol, ale i všem, kdo chtějí sami poznat, jak to v takové „továrně na zprávy“ chodí.

Průvodce vám budou dělat šéfredaktorka zpravodajství Radka Marková a ředitelka Akademie ČTK Martina Vašíčková, obě zkušené novinářky s dlouholetou praxí v domácí i zahraniční redakci.

Mediální kurz organizuje Akademie ČTK a koná se v sídle ČTK, Opletalova 5-7, Praha 1.

Nejbližší termín je 19. ledna 2022 v době od 8:30 do 15:00, s hodinovou pauzou na oběd, který je v ceně kurzu. Kurz stojí 1 800 Kč bez DPH.

Více informací a přihlášky na webových stránkách www.ctk.cz.

Kurz má akreditaci ministerstva školství a záštitu ministerstva školství.

Podívejte se, jak to na kurzu pro učitele vypadá.