Mediální kurz ČTK pro pedagogy

3. leden 2020
Autor/ka článku: Martina Vašíčková
Mediální kurz ČTK pro pedagogy

Pro posílení mediálního vzdělávání a na pomoc kantorům, kterým není lhostejná mediální gramotnost současných žáků a studentů, připravila Akademie ČTK mediální kurz pro pedagogické pracovníky ZŠ a SŠ.

Na jednodenním semináři s názvem “Jak vzniká zpráva” se dozvíte vše o fungování veřejnoprávní tiskové agentury, poznáte, jak se v ČTK zprávy tvoří, jak se informace získávají, vyhodnocují, ověřují a zpracovávají. Podíváte se do newsroomu, centra veškerého zpravodajského dění, a vysvětlíme vám, jak funguje MRS, multimediální redakční systém ČTK.

Průvodci vám budou šéfredaktorka zpravodajství, ředitel Akademie ČTK a mluvčí ČTK, všichni zkušení lektoři a bývalí agenturní zpravodajové doma i v zahraničí.

Mediální kurz organizuje Akademie ČTK a koná se v sídle ČTK – Opletalova 5, Praha 1. Nejbližší volný termín je 14. února 2020 od 9:00 do 15:00. Kurz stojí 1500 Kč bez DPH (v ceně je zahrnut i oběd).

Více informací a přihlášky. Další informace také na Facebooku Akademie ČTK.

Pro školní kolektivy organizujeme také exkurze do ČTK s prohlídkou newsroomu, výkladem o historii národní tiskové agentury a o současném zpravodajství. Exkurze jsou zdarma. Pokud byste měli o prohlídku zájem, obraťte se přímo na mě.