Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Týden vzdělávání dospělých ve Zlínském kraji 2014: Budoucnost dalšího vzdělávání

Týden vzdělávání dospělých ve Zlínském kraji 2014

Zlínský kraj se také letos zapojil do akce Týden vzdělávání dospělých. Týden vzdělávání dospělých je celostátní, ale i celosvětová akce na podporu účasti dospělých na jejich vzdělávání. V rámci TVD se konají stovky akcí v desítkách měst ČR, které mají podobu ukázkových kurzů, testování znalostí a dovedností a celé řady dalších aktivit.

Seminář "Budoucnost dalšího vzdělávání"

Zástupcům vzdělávacích institucí, škol, úřadů práce a dalším zájemcům o problematiku byla na semináři dne 19. 11. 2014 prezentována současná situace v oblasti dalšího vzdělávání a zároveň výhledy do budoucna. Snahou organizátorů bylo poskytnout vzdělavatelům takové informace, které by jim umožnily připravit se lépe na nadcházející období v oblasti dalšího vzdělávání.

Organizátoři pozvali významné osobnosti dlouhodobě působící na poli dalšího vzdělávání. Například uplynulé dvě dekády v oblasti dalšího vzdělávání shrnul a možný výhled do budoucna nastínil Jakub Stárek, který tak využil své bohaté zkušenosti nabyté během působení na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy a v Asociaci institucí vzdělávání dospělých. Na otázku, jaké jsou trendy v účasti dospělých na dalším vzdělávání, odpověděl ředitel Centra výzkumu Fakulty humanitních studií UTB ve Zlíně Jan Kalenda a svá tvrzení opřel o výsledky vlastního vědeckého bádání. K praktickým záležitostem, jako je legislativa v oblasti dalšího vzdělávání, chystané novinky a rating vzdělávacích institucí se vyjádřila Monika Měšťanová z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a na budoucnost odborného vzdělávání dospělých se zaměřila Věra Kolmerová z generálního ředitelství Úřadu práce České republiky. Na semináři zazněly také další příspěvky týkající se například podpory vzdělávání dospělých ze strany krajské pobočky Úřadu práce ve Zlíně nebo veřejných zakázek v oblasti dalšího vzdělávání.

Celý program semináře je ke stažení níže.  

Program semináře Budoucnost dalšího vzdělávání 2014.pdfProgram semináře Budoucnost dalšího vzdělávání 2014.pdf

 


 

Více informací podá Martina Němcová, Odbor školství, mládeže a sportu KÚ ZK, e-mail: martina.nemcova@kr-zlinsky.cz, tel: 577 043 740

 

Fotogalerie

IMG_2819.jpg 

IMG_2818.jpg 

IMG_2823.jpg 

IMG_2833.jpg

IMG_2837.jpg 

Foto: Radovan Výsmek


 

Autor:  
Vložil/a: Martina Němcová