Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Prevence má svátek
​Oceněny byly školy, jejichž programy byly nejkoncepčnější, nepropracovanější a nejvíce naplňující podstatu prevence, kterou je kvalitní sociální klima ve školách. Takové, které vytvoří vstřícné, bezpečné a laskavé prostředí pro žáky i učitele.
 
Ocenění za školu převzal ředitel školy, ale bez poděkování nezůstala ani práce učitele - školního metodika prevence, který je společně s kolegy tvůrcem tohoto programu.
 
Odbor školství, mládeže a sportu, ve spolupráci s okresními metodiky prevence, pracovníky Krajské pedagogicko-psychologické poradny, navrhl na ocenění z 252 odevzdaných preventivních programů celkem 17 nejlepších.
 
Letošními oceněnými jsou Základní škola a Mateřská škola Choryně, Základní škola a Mateřská škola Hvozdná, Základní škola T.G. Masaryka, Uherské Hradiště – Mařatice, Základní škola a Mateřská škola Rymice – to je čtveřice neúplných základních škol.
 
Čtveřici úplných základních škol tvoří: Základní škola a Mateřská škola Valašské Meziříčí, Poličná, Základní škola Tlumačov, Základní škola Kunovice, U Pálenice, Základní škola Břest.
 
Střední školy reprezentují – Střední průmyslová škola strojnická Vsetín, Střední škola obchodně technická s.r.o. Zlín. Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola Uherské Hradiště, Vyšší odborná škola pedagogická a sociální a Střední pedagogická škola Kroměříž.
 
Speciální školy a školská zařízení reprezentují Základní škola praktická Rožnov pod Radhoštěm, Základní škola při dětské léčebně Luhačovice, Dětský domov Uherské Hradiště, Výchovný ústav, střední škola a školní jídelna Chvalčov.
 
Cenu za mimořádný přínos k prevenci získala 3. Základní škola Holešov.
 
„Prevenci je v našich školách věnována náležitá pozornost“, řekl Mgr. Josef Slovák, radní pro oblast školství, mládeže a sportu, „ dokladem toho je i toto ocenění, kterým sdělujeme školám a pedagogickým pracovníkům, že vnímáme, jak je jejich práce záslužná a potřebná. Věnují se přípravě preventivních aktivit ve svém volném čase, a z vlastní zkušenosti mohu říci, že někteří opravdu na profesionální úrovni.“
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bližší informace podá: PhDr. Jarmila Peterková, tel. 577 043 746
 
Autor:  
Vložil/a: Martina Němcová