Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Comenius Regio: projektový meeting ve Zlíně přinesl nové plány, ale i dojemná setkání

Comenius Regio: projektový meeting ve Zlíně přinesl nové plány, ale i dojemná setkání

 
Ve dnech 4.-6. 6. 2014 se ve Zlínském kraji konal další projektový meeting partnerů v rámci projektu Comenius Regio. Kromě samotného jednání, kdy se řešily plány do budoucna a finální verze Průběžné zprávy, jsme navštívili také do projektu zapojenou Základní školu a Mateřskou školu Vsetín, Turkmenská.
 
Projektového meetingu se účastnilo celkem 8 osob z Cardiffu. Šlo o pedagožky a pedagogy partnerských škol Fitzalan High School and Maindee Primary School a samozřejmě také zástupce Cardiff Council.
 
Kromě jednání o nadcházejících projektových aktivitách (meeting v Cardiffu na podzim 2014 a závěrečná konference na jaře 2015) jsme projednali zejména způsob organizace a možný obsah chystaného společného školení pedagogů. Dohodli jsme se, že první část školení proběhne během studijní návštěvy do Zlínského kraje v únoru 2015 a druhá část pak během závěrečné konference projetu v Cardiffu. Ve Zlínském kraji navíc zrealizujeme během podzimu 2014 průzkum vzdělávacích potřeb u pedagožek a pedagogů zapojených škol tak, aby společné školení bylo pro ně maximálně efektivní.
 
Na programu byla i návštěva partnerské Základní školy a Mateřské školy Vsetín, Turkmenská, kde si partneři prohlédli školu, seznámili se se stylem výuky a práce s dětmi, setkali se a mluvili se žákyněmi a žáky a měli také možnost diskutovat a sdílet poznatky s pedagožkami a pedagogy školy. Téměř v každé třídě učitelky z Maindee Primary School nacházely své bývalé žáky a žákyně, kteří se svými rodinami strávili část svého života v Cardiffu a chodili do Maindee Primary School. Skutečnost, že děti se z cardiffské Maindee vracejí do této školy v celkem velkém počtu, nás přivedla na myšlenku budoucího projektu mezi těmito školami. Pedagogové z obou škol by mohli nadále sdílet informace a zkušenosti tolik potřebné pro jejich práci.
 
P1150833.jpg

P1150840.jpg

P1150849.jpg

P1150852.jpg

P1150863.jpg

P1150872.jpg

Nadcházející projektovou aktivitou je meeting v Cardiffu, který se uskuteční v září 2014.
 
 
Projekt je financován z Programu celoživotního učení.
EU_flag_LLP_EN-01.jpg 
Bližší informace podá: Martina Navrátilová, e-mail: martina.navratilova@kr-zlinsky.cz, tel. 577 043 740.
 
 
 
Autor:  
Vložil/a: Martina Němcová