Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Partnerství Leonardo da Vinci: Zlínský kraj nabídne model ideálního kariérového poradenství
EU_flag_LLP_EN-01.jpg                          COF Logo_malé.jpg

Tento projekt si klade za cíl zvýšit kompetence pracovníků působících v oblasti kariérového poradenství. V každé ze zapojených zemí funguje zcela jiný systém kariérového poradenství a partneři budou prostřednictvím vzájemného setkávání a zkoumání místních specifik v této oblasti hledat ideální model. V rámci projektu budou realizovány studijní cesty do partnerských zemí, díky pravidelnému kontaktu bude probíhat výměna zkušeností v této oblasti. Zaměříme se na roli institucí v kariérovém poradenství, na poradenství žákům a studentům se speciálními potřebami a na osobnost kariérového poradce.
 
Projekt má definovat základní standardy kariérového poradenství a sestavit kompetenční profil ideálního kariérového poradce. „Očekáváme, že projekt přispěje ke zvýšení povědomí o kariérovém poradenství, zvýší prestiž pozice kariérového poradce a poskytne vědomostní platformu pro vytvoření evropských standardů kariérového poradenství“, uvedl PhDr. Stanislav Minařík, vedoucí Odboru školství, mládeže a sportu. Poznatky získané během studijních cest budou partneři šířit mezi odborníky i veřejnost prostřednictvím společně vytvořeného informačního portálu.
 
Partnery Zlínského kraje jsou Sandwell Metropolitan Borough Council, Velká Británie a Galway Technical Institute, Irsko.
 
Během jednání se členové Řídicí skupiny dohodli mimo jiné na programu studijních návštěv. Zlínský kraj bude hostit odborníky na kariérové poradenství z partnerských zemí již v lednu 2012. Na programu bude návštěva institucí, které hrají hlavní roli v oblasti volby povolání žáků a studentů a účastníci se zaměří na roli kariérového poradce v celém systému.
 
Projekt je realizován v rámci evropského Programu celoživotního učení, který v České republice administruje Národní agentura pro evropské vzdělávací programy. Jeho celkový rozpočet činí 73 tis. Eur. Zlínský kraj je vedoucím partnerem projektu.
 
Bližší informace poskytne: Martina Navrátilová, tel: 577 043 740, martina.navratilova@kr-zlinsky.cz
 
Z jednání Řídicí skupiny:
 
002.jpg
003.jpg
004.jpg

Foto: Filip Pastuszek


Autor:  
Vložil/a: Martina Němcová