Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Zlínský kraj navazuje spolupráci v oblasti školství s Francií
​Delegaci z francouzského regionu Poitou Charentes vedla rektorka Académie de Poitiers, paní Beatrice Cormier. Académie de Poitiers je úřad, který vykonává správu školství v daném regionu a rektorka je zástupkyní ministra školství. Dalšími členy delegace byli: akademická inspektorka paní Annaïck Loisel, akademický zástupce pro evropské a mezinárodní vztahy pan Claude Goddard a akademický zástupce pro počáteční a další vzdělávání pan Joël Michelin. Delegaci doprovázeli zástupci Francouzského velvyslanectví v ČR.
 
„Naše francouzské hosty jsme seznámili s českým vzdělávacím systémem a strukturou škol ve Zlínském kraji, představili jsme také naše špičkové vzdělávací instituce. Chtěl bych poděkovat velvyslanectví za iniciaci setkání, které, jak věříme, povede ke spolupráci na konkrétních projektech na našich školách,“ uvedl radní Slovák. Na jednání byli pozváni také zástupci středních škol v kraji, kteří deklarovali zájem o spolupráci s francouzskými školami.
 
Na programu byla rovněž exkurze do vybraných škol Zlínského kraje, během které se členové francouzské delegace seznámili s formami výuky a dalšími aspekty středního a základního školství v kraji.
 
 
Autor:  
Vložil/a: Martina Němcová