Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Zlínský kraj navštívila delegace z italského regionu Piemonte

​Cílem třídenní návštěvy byl další rozvoj spolupráce v oblasti školství, kterou v minulosti oba kraje navázaly, a to prostřednictvím výměny názorů, informací a zkušeností na poli všeobecného středního a středního odborného vzdělávání.

„Na programu návštěvy byla především prohlídka vybraných středních škol, během níž se členové italské delegace v doprovodu zástupců Zlínského kraje seznámili s českým systémem vzdělávání, organizací školství, formami výuky na středních školách a s dalšími aspekty oblasti středního školství v České republice a Zlínském kraji,“ informoval radní Slovák.
 
Italská delegace v čele s Giovannou Pentenero, radní regionu Piemonte pro oblast školství a vzdělávání, postupně navštívila Gymnázium Zlín – Lesní čtvrť, Střední průmyslovou školu v Uherském Brodě společně s jejím vzdělávacím střediskem a Tauferovu střední odbornou školu veterinární Kroměříž.
 
Podobnou návštěvu absolvovali v loňském roce v Itálii i představitelé Zlínského kraje. Od té doby je vzájemná spolupráce v oblasti školství mezi oběma regiony intenzivně rozvíjena.
 
Kromě školních zařízení čekala návštěvníky z Itálie i prohlídka Baťova mrakodrapu, exkurze do světoznámé vizovické likérky či návštěva Květné zahrady v Kroměříži.
Autor:  
Vložil/a: Martina Němcová