Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Spolupráce Zlínského kraje s francouzskými regiony

Studijní cesta ředitelů škol do Francie

Ředitelé středních odborných škol a gymnázií Zlínského kraje se v září 2009 zúčastní třídenní pracovní cesty do Francie. Cílem cesty je region Lotrinsko. Ředitelé budou seznámeni s organizací tamějšího vzdělávacího systému a díky exkurzím do vybraných škol jim bude dána příležitost navázat kontakt s potenciálními partnery pro mezinárodní spolupráci ve vzdělávání. Tato spolupráce pak může mít formu odborných studentských výměn nebo odborných stáží pedagogů.
 
Smyslem mezinárodní spolupráce škol je umožnit žákům a studentům vycestovat do zahraničí, naučit se něco nového, poznat kulturu a zvyklosti cizí země a zlepšit své znalosti cizího jazyka. Převážná většina odborných škol a gymnázií již nyní nějakou formu mezinárodní spolupráce realizuje, protože se ukázala prospěšnost takovýchto akcí. Studenti i pedagogové se ze zahraničních stáží vracejí obohaceni o nové poznatky nejen ze svého oboru, ale ověří si své znalosti cizího jazyka a schopnost zorientovat se v cizím prostředí.
 

Návštěva rektorky Académie de Poitiers ve Zlínském kraji

Francouzský region Poitou-Charente má zájem o navázání spolupráce se školami ve Zlínském kraji. V říjnu 2009 očekává Zlínský kraj příjezd francouzské delegace, jejíž členové reprezentují úřad, který vykonává správu školství v regionu Poitou-Charente. Delegaci povede rektorka Académie de Poitiers paní Béatrice Cormier. Francouzská strana se chce seznámit se systémem vzdělávání v České republice a poznat specifika Zlínského kraje. V rámci návštěvy se uskuteční exkurze do vybraných škol a předpokládá se diskuze o možnostech vzájemné spolupráce.
 
Autor:  
Vložil/a: Martina Němcová