Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Comenius Regio: Zlínský kraj představil partnerům z Bavorska systém řízení kvality ve školství
EU_flag_LLP_EN-01.jpg 
Našimi hosty byli zástupci kanceláře ministerského zmocněnce pro střední a vyšší odborné školy ve východním Bavorsku, zástupci odborných škol: Berufliche Oberschule v Regensburgu a Berufliche Oberschule v Chamu. Ke společné aktivitě byli přizváni také zástupci místních partnerů Zlínského kraje - Mgr. Jana Dvořáčková a Mgr. Pavel Dlouhý z Gymnázia Zlín - Lesní čtvrť, Mgr. Ivana Nováčková a Mgr. Petr Pavlůsek z Integrované střední školy - COP a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Valašské Meziříčí.
 
Studijní návštěvu delegace z Bavorska otevřel společný dvoudenní intenzivní trénink na téma management kvality. Oba partneři se již na počátku projektu shodli, že hlavním předpokladem úspěšného řízení kvality ve školách je kvalitní manažer - ředitel/ředitelka školy, případně další osoby ve vedení. Účastníci byli tedy proškoleni v mnoha aspektech efektivního řízení a komunikace se zaměřením na koučovací přístup a řešení problémů.
 
Z koučovacího semináře:
033.jpg

035.jpg

Po úspěšném absolvování tréninku jsme německé hosty rozdělili na skupiny podle jejich profesního zaměření a v těchto malých skupinách strávili půlden ve vybraných školách. Smyslem této krátké stáže bylo umožnit jim poznat, jak škola funguje, systém řízení a organizace, nahlédnout do výuky i hovořit s pedagogy. Tyto půldenní stáže se konaly na Obchodní akademii Tomáše Bati a VOŠ ekonomické ve Zlíně a na Střední průmyslové škole ve Zlíně a byly našimi německými hosty poté velmi pozitivně hodnoceny. Za to patří ředitelům obou škol náš dík.
Zástupci kanceláře ministerského zmocněnce pro střední a vyšší odborné školy ve východním Bavorsku, kteří vykonávají inspekční činnost ve školách, navštívili krajský inspektorát České školní inspekce. Zde byli seznámeni s posláním a činností ČŠI, systémem a kritérii hodnocení kvality škol.
 
Součástí programu bylo i setkání s radním Zlínského kraje pro oblast školství, mládeže a sportu Petrem Navrátilem a prezentace o opatřeních na podporu kvality školství, která realizuje Zlínský kraj. Prezentaci přednesl vedoucí Odboru školství, mládeže a sportu Stanislav Minařík.
 
Setkání s radním a vedoucím odboru školství:
 
116.jpg
117.jpg

Poslední den návštěvy byl věnován prezentacím ze stáží na školách a na České školní inspekci a uskutečnil se také projektový meeting k plánování dalších aktivit.
 
Koučovací trénink i stáže ve školách a na ČŠI byly našimi německými hosty hodnoceny velmi pozitivně. Další setkání všech partnerů zapojených do projektu se uskuteční ve dnech 12. – 14. června 2013 v bavorském Straubingu na závěrečné konferenci projektu.
 
113.jpg

Foto: Radovan Výsmek
 
Tento projekt je realizován v rámci evropského Programu celoživotního učení, který v České republice administruje Národní agentura pro evropské vzdělávací programy.
 
 
Bližší informace podá: Martina Navrátilová, Odbor školství, mládeže a sportu KÚ ZK, tel: 577 043 740, e-mail: martina.navratilova@kr-zlinsky.cz

Autor:  
Vložil/a: Martina Němcová