Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Zpráva ze semináře o bezpečnosti provozu sítí a služeb

Zlínský kraj uspořádal v úterý 21. 6. 2016 seminář zaměřený na problematiku bezpečnosti provozu sítí a služeb na školách pro zástupce středních a základních škol Zlínského kraje. Seminář se konal pod záštitou krajského radního pro školství, mládež a sport Petra Navrátila. Zprávu ze semináře a prezentace ke stažení naleznete v tomto článku.

Semináře se účastnili zástupci škol, převážně z řad specialistů na informační technologie, pro které byla sestavena programová náplň semináře Oddělením informatiky Zlínského kraje. Vystoupili zde zástupci sdružení CESNET, kteří se věnovali otázkám bezpečnosti sítí, základním principům ochrany sítě, bezpečnému řešení provozu sítě a jejímu monitorování. Účastníkům byly dále představeny základní principy architektury sítě, mechanismy a postupy pro řízení bezpečnosti provozu sítě a možnosti ekonomického zálohování. Celý seminář uzavřely ukázky pishingu, malware a praktické příklady páchání elektronické kriminality.

Informace ze semináře naleznete v přiložených prezentacích.


CESNET_a_security.20160621.Zlin.pdf

CESNET - obrana sítě - základní principy.pdf

Bezpečné řešení provozu.pdf

2016-bezpecnost-desatero.sozi.html

IROP - prezentace_kratka.pdf


Bliží informace podá: Ing. Tomáš Martinek, oddělení informatiky KÚZK, e-mail: tomas.martinek@kr-zlinsky.czAutor: Tomáš Martinek
Vložil/a: Martina Němcová