Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Zlínský kraj získal ocenění Pečeť kvality Comenius 2015
​Pečeť kvality Comenius 2015 byla udělena za projekt Comenius Regio realizovaný Zlínským krajem v letech 2013-2015 ve spolupráci s Cardiff Council ve Velké Británii.
 
Projekt Positive Integration of Roma Communities in our Schools byl odbornou komisí sestavenou ze zástupců Domu zahraniční spolupráce, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, akademické obce a také neziskové a občanské sféry vyhodnocen jako nejkvalitnější. Informoval o tom radní pro oblast školství, mládeže a sportu Zlínského kraje Petr Navrátil.
 
„Projekt partnerství byl nazván Pozitivní integrace romských komunit v našich školách a zabýval se opatřeními a postupy v zapojování romských dětí do vzdělávání. Zlínskému kraji v realizaci významně pomohla Krajská pedagogicko-psychologická poradna a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Zlín jako odborný garant a dále Základní škola, Mateřská škola a Praktická škola Vsetín a Základní škola praktická Rožnov pod Radhoštěm," sdělil Petr Navrátil.
 
„Na začátku bylo realizováno dotazníkové šetření v zapojených školách na téma ´Jak se ti (Vám) líbí ve škole´, kterým jsme mezi romskými žáky a jejich rodiči zjišťovali, zda je škola otevřenou institucí schopnou poskytnout atmosféru bezpečí a respektu všem dětem bez ohledu na jejich kulturní a etnické odlišnosti. Během projektu proběhly také studijní cesty, které umožnily sledovat přístupy pedagogů v hodinách, setkávání se žáky a přenos ověřených zkušeností v přístupu k romským dětem a jejich specifickým vzdělávacím potřebám. Proběhlo několik společných setkání učitelů obou zapojených regionů, na kterých se probírala témata jako organizace výuky, hodnocení, školní řád a jeho dodržování, prevence rizikového chování, spolupráce s rodiči a další," uvedla Martina Němcová, zaměstnankyně krajského odboru školství, která byla koordinátorkou projektu
 
Oficiální vyhlášení výsledků a předání ocenění proběhlo na Konferenci Comenius 26. listopadu 2015 v Praze.

comenius2015_058.jpg
comenius2015_060.jpg
comenius2015_096.jpg
comenius2015_097.jpg

Autor:  
Vložil/a: Radovan Výsmek