Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Mladí sportovci Zlínského kraje se zúčastnili Mezinárodních dětských zimních her 2009
Mladé sportovce z celého světa zde čekalo zápolení v alpském a klasickém lyžování, orientačních závodech na lyžích, snowboardingu, krasobruslení a curlingu.
 
Zlínský kraj reprezentovalo 18 závodníků pod vedením 7 trenérů a funkcionářů. Celkově se akce zúčastnilo 22 států s 35 výpravami pod hlavičkou měst a regionů, což dohromady činilo přes tisícovku sportovců a funkcionářů.
 
Nejlepších výsledků z výběru Zlínského kraje dosáhli orientační závodníci na lyžích Jonáš Hubáček se dvěmi stříbrnými a Barbara Vavrysová s jednou stříbrnou medailí. Pozadu nezůstali klasičtí lyžaři, když Kristýna Kavanová získala dvě bronzové a Jan Graclík, René Kessler a Jana Šišková po jedné bronzové medaili. Umístění na stupních vítězů se přiblížila 5. místem v obřím slalomu Kateřina Stašková. Vyzdvihnout lze také 7. místo Kláry Světlíkové, která byla nejmladší účastnicí v krasobruslení.
 
Výprava Zlínského kraje dobře reprezentovala nejen svými výsledky, ale i celkovým vystupováním na sportovištích a společenských akcích, kde měla možnost představit svoji zemi a navázat přátelství se sportovci z celého světa - od Číny přes Austrálii, Afriku až po USA.
Mezinárodní dětské hry vznikly v roce 1968 na podnět slovinského profesora Metoda Klemence s cílem podpořit prostřednictvím sportu přátelství mezi dětmi různých států a národností. Do dnešních dnů se tyto hry staly největší mezinárodní sportovní dětskou akcí a byly uznány členem Mezinárodního olympijského výboru. Konají se podobně jako olympijské hry v letním a zimním termínu.
 

Reprezentantky a reprezentanti Zlínského kraje 

Kateřina Stašková
alpské lyžování
Petr Kejhar
alpské lyžování
Jana Macháčová
alpské lyžování
Martin Mikeska
alpské lyžování
Eliška Dorňáková
alpské lyžování
Václav Klemš
alpské lyžování
Michal Bitala
klasické lyžování
Jan Graclík
klasické lyžování
Kristýna Kavanová
klasické lyžování
René Kesler
klasické lyžování
Jana Šišková
klasické lyžování
Klára Světlíková
krasobruslení
Barbara Vavrysová
orientační běh na lyžích
Jonáš Hubáček
orientační běh na lyžích
Viktorie Černíková
snowboard
Martin Jurajda
snowboard
Michaela Proroková
snowboard
Ivo Gregov
snowboard
Autor:  
Vložil/a: Martina Němcová