Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Zlínskému kraji se podařilo získat od státu peníze na navýšení platů pedagogů
Dotaci 124,4 milionu korun obdrží od státu Zlínský kraj na částečné vyrovnání mezikrajových rozdílů v odměňování pedagogických pracovníků mateřských, základních a středních škol a školních družin v letošním roce.

„Co se týká kvality vzdělávání na školách, patří Zlínský kraj podle průzkumů dlouhodobě na přední místa v České republice. A to navzdory tomu, že platy těch, kteří se v našem kraji o vzdělání a výchovu ve školách starají, jsou ve srovnání s ostatním kraji nejnižší. Vyvíjel jsem proto souvislý tlak na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, aby tento neudržitelný stav řešilo. Jsem velmi rád, že to začíná přinášet své výsledky,“ sdělil krajský radní Petr Gazdík, zodpovědný za školství.

Částka je určena na posílení výše nenárokových složek platů celkem 7 600 pedagogů v mateřských školách, základních školách, středních školách včetně konzervatoře a ve školních družinách. 

„Jsou to peníze navíc oproti plánovanému navýšení platů učitelů o 15 %, i když se částky u jednotlivých škol budou lišit podle naplněnosti tříd,“ doplnil Petr Gazdík. 


Zdroj: Zlínský kraj

Autor: Jan Vandík
Vložil/a: Jana Cenková