Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Testování žáků ZŠ a SŠ ve Zlínském kraji
Testování žáků základních a středních škol ve Zlínském kraji
 
 
 
 
Vážená paní ředitelko,
Vážený pane řediteli,
 
Zlínský kraj se rozhodl podpořit realizaci projektu s názvem Rozvoj a podpora kvality ve vzdělávání realizátora Krajského centra dalšího profesního vzdělávání a Centra uznávání a celoživotního učení Zlínského kraje, o.p.s. Součástí projektu je testování žáků základních a středních škol ve Zlínském kraji, které letos proběhne v měsících dubnu, květnu a červnu. Účast škol v projektu je zcela zdarma.
 
Zprávy, které řeší hodnocení kvality vzdělávací soustavy, McKinsey&Company, 2010, OECD, 2012 aj. jednoznačně ukazují, že pravidelné srovnávací testování zvyšuje kvalitu ve vzdělávání. Systematické monitorování výsledků vzdělávání žáků je možno považovat za vhodnou evaluační aktivitu, které je prospěšná pro zvyšování kvality vyučování a učení se žáků.
 
Zapojení Vašich žáků do srovnávacího testování Vám může přinést důležité informace pro řízení školy i řízení kvality ve Vaší škole. Tyto informace budou v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. poskytnuty jenom Vaší škole a jednotlivé výsledky zúčastněným žákům.
 
S přátelským pozdravem
 
PaedDr. Petr Navrátil
radní Zlínského kraje pro školství, mládež a sport
Autor: Jana Olbertová
Vložil/a: Marcela Došlová