Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Advokáti do škol

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli, rádi bychom Vás informovali o aktivitě České advokátní komory nazvané Advokáti do škol, kterou svou záštitou podpořili také ministr spravedlnosti a ministr školství, mládeže a tělovýchovy.

Jde o bohulibou a bezplatnou vzdělávací aktivitu advokátů, kteří ve svém volném čase po  předchozí dohodě s pedagogy navštěvují základní a střední školy a s žáky a se studenty debatují  o právu. Cílem této aktivity je zvýšení právního vědomí a rozšíření obecných vědomostí mladé generace o jednotlivých právnických profesích.

Všechny informace o Advokátech do škol jsou zveřejněny na webových stránkách České advokátní komory. Na stejném místě je k dispozici také seznam doporučených témat, z něhož si advokáti i pedagogové vybírají. V současnosti se do projektu zapojilo přibližně 140 advokátů po celé republice a další zájemci stále přibývají. Webové stránky nabízejí jejich seznam rozdělený podle jednotlivých krajů. Navazování spolupráce probíhá obousměrně, tedy jak ze strany advokátů, tak i ze strany vedení škol a pedagogů. Pro úplnost dodáváme, že advokáti navštěvují školy zdarma a ve svém volném čase.

Jsem přesvědčen, že naše aktivita je vhodným doplňkem informací, které žáci a studenti získají v rámci běžné školní výuky, a že se náš projekt i u Vás setká se stejným pochopením a zájmem, jaký na všech úrovních zaznamenáváme od jara loňského roku, kdy iniciativa Advokáti do škol vznikla.

 

JUDr. Vladimír Jirousek


Autor: Vladimír Jirousek
Vložil/a: Jana Cenková