Letošní ročník konference Úspěch pro každého žáka se zaměří na budoucnost vzdělávání

19. duben 2022
Aktuality
Autor/ka článku: Pavla Lioliasová, EDUin
Letošní ročník konference Úspěch pro každého žáka se zaměří na budoucnost vzdělávání

Už příští čtvrtek se bude konat konference Úspěch pro každého žáka, kterou organizuje Stálá konference asociací ve vzdělávání. Po dvou letech letošní ročník opět proběhne v Centru současného umění DOX. Vystoupení řečníků ale můžete sledovat i online. Hlavním zahraničním hostem je ředitelka Evropské asociace ředitelů škol Petra van Haren.

Mottem letošního jubilejního 10. ročníku je „Přestaňme se vymlouvat“. „Letošek jsme se rozhodli věnovat potřebě hlubší transformace vzdělávání vzhledem k tomu, s jakými celospolečenskými výzvami se budou mladí lidé v životě potýkat,“ vysvětluje ředitelka Stálé konference asociací ve vzdělávání Silvie Pýchová. „Ani jsme netušili, nakolik téma konference nabyde na aktuálnosti v souvislosti s probíhající válkou na Ukrajině a uprchlickou krizí,“ dodává.

Na konferenci vystoupí například předseda představenstva České spořitelny Tomáš Salomon, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar, sociologové Daniel ProkopVáclav Korbel, náměstek hejtmana Jihočeského kraje a poslanec Pavel Klíma nebo ředitel odboru vzdělávací politiky ministerstva školství Jaromír Beran. Přednášku „Postavme se výzvám v proměnách vedení škol“ bude mít ředitelka Evropské asociace ředitelů škol Petra van Haren, která se věnuje pedagogickému leadershipu. „Klíčem je osobní rozvoj ředitele školy. Můžete se pokusit proměnit vzdělávání, ale pokud skutečně chcete vzdělávání změnit, nejlepší je začít osobním rozvojem ředitele školy,“ vysvětluje Petra van Haren.

Program konference naleznete na webových stránkách Učímekvalitně.cz.

Akreditovat (jak pro offline tak online účast) se můžete přes formuláře Google.