Lektorské programy Muzea regionu Valašsko

1. září 2020
Výstavy a exkurze
Autor/ka článku: Jan Husák
Lektorské programy Muzea regionu Valašsko

Muzeum regionu Valašsko nabízí aktualizovaný přehled lektorských programů pro žáky a studenty na školní rok 2020/2021. Programy jsou tematicky propojeny s nabídkou jednotlivých objektů, od jejich stálých expozic, přes krátkodobé výstavy až po aktuální akce a události.

Zasahují do různých oborů lidského vědění a jsou zpracovány v návaznosti na učivo RVP v dané věkové skupině. Zábavnou a srozumitelnou formou předávají vědomosti i zážitky spojené s poutavými příběhy sbírkových předmětů a nevšedním prostředím historických objektů.

Období koronavirové krize jsme využili pro inovaci stávajících expozic i lektorských programů. Rozšířili jsme  nabídku mobilního planetária, se kterým dorazíme i k vám do školy. Obnovili jsme expozici Příroda hrou a novinkou je akvárium řeky Bečvy ve věži zámku Vsetín, či nové lektorské programy věnované bankovkám, tradičním pokrmům či bájným bytostem. Pro stálé účastníky našich programů nabízíme slevovou kartu, díky které budete mít každý čtvrtý program za 1 Kč za žáka!

Kompletní nabídku programů naleznete v souborech ke stažení a další informace na webových stránkách Muzea regionu Valašsko.