Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
TOP10 životních situací
Tisk řešení
Na začátek
Skrýt strom ŽS

Řešení

​Zůstaňte v pohodě! - Nepochybujte o sobě. Jste v pořádku takový/á, jací jste a není na Vás nic divného.

Zablokujte lidi, co Vás otravují! - Ve většině chatovacích aplikací a v sociálních sítích máte možnost blokovat lidi, kteří jsou na Vás nepříjemní. Využijte to, ať se nemusíte obtěžovat s někým, kdo Vás otravuje.

Neodpovídejte! - Nereagujte na zprávy, které Vás obtěžují nebo provokují - přesně na to totiž agresor čeká. Když se budete snažit odepisovat, šikana se pravděbodobně jenom zhorší.

Mluvte o tom! - Se svými problémy se obraťte na dospělé, kterým věříte: na rodiče, učitele nebo vychovatele. Když si nebudete vědět rady, můžete se obrátit na níže uvedené kontakty. Můžete tam zavolat, napsat apod.

Nahlašujte problémy! - To, že Vás někdo na internetu otravuje, není normální! Informujte provozovatele webu.

Pomáhejte obětem! - Když zjistíte, že někoho z Vašich kamarádů někdo obtěžuje po telefonu, smskami nebo na internetu, nestav se k němu zády. Pomožte mu a případ nahlaště, třeba učiteli nebo rodičům kamaráda. Pachatel s útoky často přestane, když zjistí, že oběť není sama.

Chraňte si své soukromí! - Na internetu buďte opatrní a údaje osobě zadávejte jen zřídka. Snadno se tyto informace můžou obrátit proti Vám, dkyž se dostanou do roukou někomu, kdo Vám chce ublížit. Hlavně si chraň svoje přístupová data a používejte bezpečné heslo.

Znáte svá práva?! - Bez vašeho souhlasu nesmí na iternetu nikdo zveřejňovat fotky, které by Vás mohly ztrapňovat. Ani Vás nikdo nesmí před ostatními zesměšňovat nebo urážet. Kybrnetická šikana není legrace a pro pachatele může mít i vážné právní důsledky.

Věřte si! - Nenechte si nic navykládat od ostatních a věřte si! Nenechte se od nikoho ponižovat a ani Vy nikoho neponižujte!

Další užitečné informace naleznete na internetových stránkách ZDE

Zpět