Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
TOP10 životních situací
Tisk řešení
Na začátek
Skrýt strom ŽSNevěšte hlavu
​Nevěšte hlavu, vztahy mezi sourozenci bývají často, zvláště pak v určitém věku, vcelku napjaté. Je dobré, když si spolu promluvíte o tom, co Vám vadí, o tom, co Vám není příjemné, co Vám nesedí apod. Vždy je lepší vše vyřešit cestou klidnou než cestou konfliktu, která může vztahy naopak ještě zhoršit. Vzájemným obviňováním a nadávkami se ještě žádny vztah nezlepšil. Je dobré, když si uvědomíte, že každý vztah je je také o toleranci a o nesobeckosti, a že vztah je založen na "MY" a ne "JÁ".
Vymezte si třeba v rámci společného pokoje svůj osobní prostor, který bude patřit jenom Vám. Když to však možné nebude, najděte si takové místo kdekoliv jinde, kde však budete opravdu a jenom Vy sami a tento prostor bude jenom pro Vás. Přestože je člověk tvor společenský , občas potřebuje být chvilku i sám se sebou.
Nikdo z nás si sourozence nevybral, prostě je buď máme nebo nemáme. Ti co je nemají by je rádi měli a naopak. Tak je to se spoustou věcí v životě. Každý by bral to, co nemá. Když však můžeme zažívat sourozenecký vztah, zkusme z něj vytěžit maximum, protože v dospělosti můžeme mít báječné přátele, kteří jsou současně brácha nebo ségra.
 
Zpět