Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
TOP10 životních situací
Nedodělal/a jsem základku, mohu jít na střední školu?
Oblast: Školství a EVVO
Související situace:


ZAČÍT ŘEŠIT
Informační úvod
​Podle platného školského zákona je školní docházka povinná po dobu devíti školních roků, nejvýše však do konce školního roku, v němž žák dosáhne sedmnáctého roku věku (§ 36, odst. 1) 

Zákon v § 59 také stanoví, že ke vzdělávání ve střední škole lze přijmout uchazeče, kteří splnili povinnou školní docházku.

Pokud jste tedy odchodili do školy 9 let, bez ohledu na prospěch nebo na případné opakování některého ročníku, splnili jste povinnou školní docházku a můžete se hlásit na střední školu.

Příklad: v případě opakování jednoho ročníku na prvním stupni a jednoho ročníku na druhém stupni jste po odchození 9 let v sedmé třídě, ale můžete se již hlásit na střední školu.

Související legislativa

Orgány veřejné správy podílející se na řešení životní situace
Orgány VS rozhodující: ,
Orgány VS vyjadřující: ,
Orgány VS podávající informace: Škola ,
Zveřejněno web: ,