Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
TOP10 životních situací
Chci si založit účet u banky
Oblast: Občansko-právní
Související situace:
ZAČÍT ŘEŠIT
Informační úvod
​Legislativa nikomu nenařizuje mít bankovní účet, ale vyplácet mzdu v hotovosti je pro většinu plátců mzdy neefektivní. Hotovost je drahá a v konečném důsledku prodražuje služby všem.

Účet v bance k životu nepotřebujeme. Ovšem v ekonomické společnosti je bankovní účet nezbytnou nutností, protože jeho neexistence hotovostnímu plátci přinejmenším komplikuje život. Když vám připadají stávající bankovní poplatky vysoké, je potřeba začít zvažovat, zda opravdu využíváte služby, které potřebujete a zda není možnost levnější volby (např. jiný komunikační kanál). Platíte-li přesto podle vás vysoké poplatky, chce to změnit banku, v současné době zde působí několik desítek dostupných finančních institucí.

Nepoužívat bankovní účet a platit vše v hotovosti v dnešní době příliš moudré není. Absence účtu se snad ještě vyplatí důchodci nebo svobodnému člověku, který obdrží příjem v pevné výši, zaplatí jedním dokladem SIPO či složenkou veškeré služby a nutné výdaje a zbytek utratí za potraviny a další položky. Dobře zvolený a správně používaný účet vám ušetří jednu významnou jednotku, která pořád většině z nás chybí – čas. Správnou kombinací bankovních služeb vám odpadnou starosti s pravidelnými platbami, jednorázovou platbou, dočasným nedostatkem financí, dostupností financí atd. A není přeháněním, když tvrdíme, že kvalitní bankovní účet je základním pilířem pro nákup i správu dalších finančních služeb, např. investování, spoření, pojištění, pro bezproblémové cestování i pro normální fungování klienta.


Související legislativa

Užitečné odkazy

Orgány veřejné správy podílející se na řešení životní situace
Orgány VS rozhodující: ,
Orgány VS vyjadřující: ,
Orgány VS podávající informace: ,
Zveřejněno web: ,