Krátkodobé stáže v CERN pro české studenty a studentky

26. leden 2022
Vzdělávání v zahraničí
Autor/ka článku: MŠMT
Krátkodobé stáže v CERN pro české studenty a studentky

Čeští studenti a studentky vysokých škol mohou v rámci Studentských programů  vyjet na letní programy nebo krátkodobé stáže trvající do půl roku. Tuto možnost jim nabízí Evropská organizace pro jaderný výzkum. V programech CERN Summer Student Programme a CERN openlab Summer Student Programme se mohu hlásit zájemci do konce ledna, v programu  Short Term Internship až do října 2022.

CERN (Evropská organizace pro jaderný výzkum) nabízí studentům vysokých škol kromě dlouhodobých stáží v rámci svých Studentských programů také krátkodobější stáže v délce do 6 kalendářních měsíců.

CERN Summer Student Programme

Program určený studentům bakalářského a magisterského stupně v oborech aplikovaná fyzika, IT, strojírenství, elektronika, robotika, matematika apod. Stáže probíhají od června do září, délka je omezena 8 až 13 týdny. Aktuální termín pro podání přihlášek je 31. ledna 2022 do 12:00 hod. Bližší informace jsou k dispozici na stránkách programu. .

CERN openlab Summer Student Programme

Program určený studentům bakalářského a magisterského stupně v IT oborech. Stáže probíhají od června do srpna, délka je omezena 9 týdny. Aktuální termín pro podání přihlášek je 31. ledna 2022 do 12:00 hod. Detailní informace jsou k dispozici na stránkách programu.

Short Term Internship

Program krátkodobých stáží v délce od 1 do 6 kalendářních měsíců určený studentům bakalářského a magisterského stupně nejen v technicky zaměřených oborech, ale v omezeném počtu míst také pro studenty z takzvaných administrativních oborů, jakými jsou finance, právo, logistika, tlumočnictví apod. Přihlášky je možné zasílat průběžně až do října 2022. Další informace jsou k dispozici na náborovém webu Smartrecuiters v sekci CERN.

Více informací naleznete na webových stránkách CERN v odkazech výše, případně lze kontaktovat Ing. Ondřeje Nováka z odboru výzkumu a vývoje MŠMT: ondrej.novak@msmt.cz.