Krajské kolo soutěže Talenty pro firmy „T-PROFI“

4. duben 2022
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Otakar Pancner
Krajské kolo soutěže Talenty pro firmy „T-PROFI“

24. března 2022 se v areálu Experimentária Střední průmyslové školy v Otrokovicích utkalo 5 týmů v soutěži s názvem Talenty pro firmy. Akci, kterou podpořil Zlínský kraj, pořádala Krajská Hospodářská komora Zlínského kraje a Střední průmyslová škola Otrokovice.

Soutěž je zaměřena na podporu a popularizaci techniky a technických profesí u dětí a mládeže. Technické obory jsou studovány převážně chlapci. I to chce tato soutěž změnit a přilákat tak k technickým oborům váhající dívky. Osmičlenné vícegenerační týmy dle zadání sestavovaly funkční zařízení pomocí polytechnické stavebnice vytvořené na míru T-Profi, využívající součástkovou základnu Merkur a jednodeskové počítače Arduino

Do soutěžního klání se zapojily významné regionální firmy Austin Detonator, s. r. o, Continental Barum, s. r. o., Česká Zbrojovka, a. s., Global Business, s. r. o. a Kovárna VIVA, a.s., které s sebou přivezly soutěžní týmy ze spolupracujících středních a základních škol.

Po 3 hodinách bylo soutěžní klání ukončeno a nastal čas pro odbornou porotu. V mezičase se soutěžící rozhodně nenudili. Nápaditý a vtipný doprovodný program ZŠ Mánesova Otrokovice všem zkrátil čekání na výsledky soutěže.

Všechny týmy splnily zadání. Vítězný tým dokončil svůj model v soutěžním čase 129 minut. Rozdíl v kvalitě montáže mezi 1. a 2. týmem představoval 1 minutu! Vítězství bylo velmi těsné. Paní Zuzana Fišerová, členka Rady ZK pro oblast kultury a školství, ocenila nasazení a skvělé výkony soutěžících. V rámci slavnostního vyhlášení výsledků předala ceny zástupcům všech soutěžních týmů.

Pořadí: 

  1. Česká Zbrojovka, a. s., SŠ COPT Uherský Brod, ZŠ Pod Vinohrady
  2. Austin Detonator, s. r. o., SPŠ Strojírenská Vsetín, ZŠ Huslenky
  3. Global Business, s. r.o., SŠ-COPT Kroměříž, ZŠ Mánesova Otrokovice (Tým 2)
  4. Kovárna Viva, a. s., SPŠ Otrokovice (Tým 2), ZŠ Velký Ořechov
  5. Continental Barum s. r. o., SPŠ Otrokovice, ZŠ Mánesova Otrokovice

Vítězný tým se automaticky nominuje do celorepublikového kola, které se uskuteční 28. 6. v Praze. Všem soutěžním týmům gratulujeme a vítěznému týmu přejeme mnoho štěstí v celorepublikovém kole!