Krajské finále soutěže v projektu Kraje pro bezpečný internet zná svého vítěze

7. leden 2020
Autor/ka článku: Radim Sukop
Krajské finále soutěže v projektu Kraje pro bezpečný internet zná svého vítěze

I v letošním roce se žáci a studenti základních a středních škol na území Zlínského kraje mohli zúčastnit soutěže s projektem Kraje pro bezpečný internet a vyhrát hodnotné ceny. Vyhlášení výsledků a slavnostní předávání cen se uskutečnilo v úterý 17. prosince 2019 na půdě Krajského úřadu Zlínského kraje za účasti statutárního náměstka Ing. Jiřího Sukopa.

Účastníci projektu nejprve absolvovali devět e-learningových lekcí s tématikou bezpečného pohybu na internetu. Na ně poté navazoval on-line soutěžní kvíz rozdělený do kategorií 8 – 12 a 13 a více let, který dokonale prověřil jejich znalosti. Úspěšní řešitelé mohli zvolit i nadstavbovou část – Kvíz PLUS. Pětice nejúspěšnějších byla pozvána na prezenční krajské finále Kvízu PLUS, které rozhodlo o celkovém pořadí. Absolutní vítěz ve Zlínském kraji se, po napínavém boji, stal Josef Klos ze Střední školy informatiky, elektrotechniky a řemesel v Rožnově pod Radhoštěm. Všichni účastníci prezenčního krajského finále a také tři náhodně vylosovaní absolventi základního soutěžních kvízů v obou kategoriích převzali ceny z rukou statutárního náměstka Ing. Jiřího Sukopa a zástupců partnerských společností projektu. Konkrétně od pana Ing. Jana Řezníka ze vzdělávacího centra Microsoftu při Střední průmyslové škole v Otrokovicích a Ing. Jiřího Bukvice ze společnosti Gordic s.r.o.

Projekt Kraje pro bezpečný internet je realizován z iniciativy Asociace krajů ČR ve spolupráci s krajskými koordinátory. Jeho hlavním cílem je zvýšit informovanost o rizicích, které sebou nese používání internetu a smart technologií. V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty připraveny také lekce pro učitele, rodiče, veřejnost, pracovníky policie ČR a sociální pracovníky a videospoty pro mládež a seniory.