Kraj chce v příštích 10 letech investovat do školního statku v Rožnově

24. srpen 2020
Aktuality
Autor/ka článku: Jan Vandík
Kraj chce v příštích 10 letech investovat do školního statku v Rožnově

Modernizaci a výstavbu nových budov v areálu školního statku při Střední škole zemědělské a přírodovědné v Rožnově pod Radhoštěm plánuje Zlínský kraj. Tato rozsáhlá investiční akce s předpokládanými náklady 300 milionů korun by se měla realizovat v letech 2021–2030. Kraj tuto akci projekčně připraví tak, aby na ni bylo možno po jednotlivých etapách žádat o dotace. První etapa projektu by mohla začít už v příštím roce.

Zpracována již byla studie rozvoje areálu, který slouží výhradně pro potřeby školy a pro odbornou praxi studentů. V současné době je ve velmi špatném stavu a neodpovídá požadavkům moderního školství pro výuku zemědělských oborů, ani požadavkům hygieniků stanovených pro chov dobytka.

„Proto zde plánujeme rekonstrukci stávajícího objektu kravína, odstranění nevyhovujícího zázemí a výstavbu nových objektů nejen zemědělské výroby, ale i objektů sloužících pro výuku a vzdělávání mladších generací formou škol v přírodě nebo exkurzí, s možností ubytování nebo rekreace,“ uvedl hejtman Jiří Čunek, který školní areál navštívil ve čtvrtek 20. srpna. Součástí rekonstrukce má být i obnova a rozšíření tras inženýrských sítí a souvisejících zpevněných ploch.

Rekonstruovaný areál statku bude jediným zařízením tohoto typu pro školní výuku ve Zlínském kraji a poskytne škole moderní prostředí pro odpovídající a kvalitní výuku zemědělských a ekologických oborů.

Na další rožnovské škole zřizované Zlínským krajem – Střední škole informatiky, elektrotechniky a řemesel – probíhají již v současnosti hned tři projekty: oprava budovy Domova mládeže (náklady 8,1 milionu korun), rekonstrukce výtahu v hlavní budově školy (3,1 milionu korun) a výměna zařízení plynové kotelny školní jídelny (2,3 milionu korun).

Zdroj: Zlínský kraj