Kilometry pro Ukrajinu

14. březen 2022
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Martin Číšecký
Kilometry pro Ukrajinu

Nevšední způsob podpory Ukrajině zvolili žáci, studenti a pedagogové Vyšší odborné školy pedagogické a sociální a Střední pedagogické školy Kroměříž.

Celoškolní akce s názvem POMÁHÁME POHYBEM bude  až do června příležitostí proměnit aktivní kilometry na peníze, které budou odeslány na pomoc lidem z Ukrajiny. Jak to u nás vlastně funguje? Každý z pedagogické školy v Kroměříži může vyrazit na túru, pravidelné běhání, jízdu na kole či kolečkových bruslích a takto nasbírané kilometry vždy nahlásit na určený školní e-mail. Získané údaje se pak přenesou na speciální web s počítadly kilometrů. Studentské počítadlo a jeho kilometrový stav bude na konci června přímo školou proměněn na finanční částku.

Rovnice je jednoduchá: 1 kilometr rovná se 1 koruna. Hodnota z počítadla pedagogů a zaměstnanců školy se mění automaticky také na peníze. A opět jednoduché pravidlo, každý nahlášený kilometr si učitel či zaměstnanec sám zaplatí – tedy 1 km= 1 Kč.

Věříme, že tento netradiční a aktivizační způsob společně s dalšími akcemi pořádanými naší školou na podporu zejména rodin s dětmi z ukrajinských oblastí sužovaných válečným konfliktem splní velký cíl: pomáhat společně.