Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Zlínský kraj v 18. týdnu

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
Měsíc květen začíná ve Zlínském kraji celou řadou zajímavých akcí.
Základní informace o akci
Datum:  2. 5. 2017  - 7. 5. 2017
Místo:  Zlínský kraj
Pořadatel:  Různé
Určeno pro:  Rodiče a veřejnost
Podrobné informace o akci

​Měsíc květen začíná ve Zlínském kraji celou řadou zajímavých akcí. 

V úterý 2. května se budou ve zlínském hotelu Baltaci ochutnávat vína z Vinařství Jakubík. Akce bude spojená s pětichodovou degustační večeří, kterou zajistí studenti oboru hotelnictví. Program začne v 18:00, vstupenka stojí 500 Kč, koupit je lze na recepci hotelu. Rezervaci místa si lze zajistit na tel.: 605 000 200. 

Ve středu 3. května vystoupí v uherskohradišťské Redutě houslista Jiří Pospíchal se svým recitálem. Začátek bude v 19:00, vstupné stojí 150 Kč. 

Ve čtvrtek 4. května se uskuteční v Domě kultury ve Vizovicích přednáška Josefa Špidly nad knihou Krvavý měsíc nad horou liliovou. Věnovaná je tématu Bílé hory. Začátek je v 17:00, akce je spojena s autogramiádou a prodejem knihy.

Od pátku 5. do pondělí 8. května ožije výstaviště Floria v Kroměříži májovou romantikou. Návštěvníci zde budou moci sledovat klání zahradnických škol i profesionálních zahradníků, kteří budou po oba pátky aranžovat květiny přímo během výstavy. Více na http://vychodni-morava.cz/akce/119681/.

V pátek 5. května vystoupí v Luhačovicích zpěvák Vojtěch Dyk a B-Side Band. Nabídne show s repertoárem světových rockových a populárních hitů ve swingovém aranžmá. Koncert začne v 19:30.

V sobotu 6. května bude slavnostně zahájena sezona na hradě Brumov na Zlínsku. V rámci programu nabídne i finále šachového turnaje Hradní věž s živými šachy. Začátek je 13:00. 

V oblíbené Zvonici na Soláni na Vsetínsku bude v sobotu zahájena společná výstava dvou autorů. Rudolf Cigánik je slovenský akademický malíř, ilustrátor, grafik, sochař a světově uznávaný tvůrce poštovních známek. Martin Cigánik je výtvarník a bonsajista. Výstavu bude možné navštívit až do 20. června.

Sváteční pondělí 8. května mohou strávit rodiny s dětmi třeba v rekreační areálu Kamínka v Roštíně na Kroměřížsku. Okolní lesy opět ožijí pohádkovými bytostmi. Program bude od 9:00 do 13:00 opravdu nabitý. Hlavním hostem bude Michal Nesvadba. Rodinné vstupné stojí 300 Kč.  Nabídku dalších akcí naleznete na www.vychodni-morava.cz.