Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Strašidelný hrad, Den kraje, festival chutí a vůní i pohádky

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
Na mnoha místech Zlínského kraje se uskuteční v příštích dnech spousta akcí.
Základní informace o akci
Datum:  18. 9. 2017  - 24. 9. 2017
Místo:  Zlínský kraj
Pořadatel:  Různé
Určeno pro:  Předškolní věk
Podrobné informace o akci

Na mnoha místech Zlínského kraje se uskuteční v příštích dnech spousta akcí. 

Ve středu 20. září zve Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně na přednášku s názvem Firma Baťa – staré téma, nové objevy. Začátek je v 17:00, základní vstupné stojí 40 Kč.

Náměstí Míru ve Zlíně zažije ve středu od 15:00 do 18:00 Malování v prostoru hudbou a barvami. Můžete být svědky vznikajícího uměleckého díla – na desetimetrovou oboustrannou plachtu budou tvořit umělci spreji. Do toho budou znít studentské kapely a součástí programu bude i možnost směnit nebo získat knihy a učebnice.

Ve čtvrtek 21. září se bude od 17:00 v Masarykově knihovně ve Vsetíně debatovat na téma Mraky nad Barrandovem, o slávě a zatracení českých filmových hvězd v době protektorátu a v časech poválečných ortelů.

V pátek 22. září se ve Vizovicích uskuteční rodinný výšlap na Strašidelný Janův hrad. Start od 15:30 do 17:00 u sídliště Janova hora. V 18:00 žonglování, v 19:00 komentovaná prohlídka Janova hradu a ve 20:00 začne ohňová show. S sebou špekáčky, tužku a baterku.

Dům kultury Kroměříž zve v pátek od 17:00 na Neslýchaně zábavný večer. Těšit se můžete na Petru Černockou, Heidi Janků, Bohuše Matůše, duo Karel Gott revival Morava nebo bubenickou show Hanze Sedláře.

V sobotu 23. září zažije park Rochus v Uherském Hradišti Slovácký festival chutí a vůní. Nabídne od 10:00 do 16:00 tradiční speciality, víno a folklór. Více na www.vychodni-morava.cz/akce/117075/.  

Sobota 23. září bude ve Zlíně patřit zejména Dni Zlínského kraje, jehož motto. „Ochutnejte kraj všemi smysly"  láká malé i velké návštěvníky na pestrý program. Čekají je zde hudební vystoupení mladých muzikantů, koncert Hradišťanu s Jiřím Pavlicou, ochutnávky regionálních potravin a vín, ukázky lidových řemesel, vzdělávací i zábavný program pro děti, prezentace středních škol a řada dalších lákadel. Mimozlínští návštěvníci se na akci mohou dopravit speciálním vlakem taženým parní lokomotivou Šlechtična. www.vychodni-morava.cz/doc/den-zlinskeho-kraje-3

V parku Komenského ve Zlíně se v sobotu uskuteční od 14:00 do 19:00 Sousedský festival. Nabídne setkání, zajímavosti, hudební, kreativní či cirkusové workshopy nebo originální módu a šperky. Vstup bude zdarma.

Výstaviště Floria Kroměříž zve v sobotu na Svatováclavské slavnosti. Potrvají od 14:00 do 23:00 a nabídnou skvělý hudební program i občerstvení.

V neděli 24. září se na zámku v Holešově uskuteční od 16:00 rodinný program Z pohádky do pohádky. Nabídne známé pohádkové písničky v podání mnoha účinkujících.

V Hostětíně na Uherskohradišťsku pořádají v neděli Jablečnou slavnost, uskuteční se od 11:00 do 17:00. Více k programu na www.vychodni-morava.cz/akce/122489/.