Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Jízda králů, noc kostelů

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
Prostě zábavný je Zlínský kraj příštích dnů.
Základní informace o akci
Datum:  21. 5. 2018  - 27. 5. 2018
Místo:  Zlínský kraj
Pořadatel:  Různé
Určeno pro:  Rodiče a veřejnost
Podrobné informace o akci

Prostě zábavný je Zlínský kraj příštích dnů.

Ve čtvrtek 24. května zve Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně na přednášku mořeplavce Tomáše Kůdely zachycující sólovou přeplavbu severním Atlantikem z Bermud na Azory, která trvala 24 dní. Začne v 17:00 v 2. podlaží budovy 15, sál B.

Turistické centrum Velehrad u Uherského Hradiště pořádá ve čtvrtek přednášku na téma cesty člověka na planetu Mars. Začátek bude v 18:00.

V pátek 25. května ožije Velké náměstí v Kroměříži Dnem s policií, program od 9:00 do 12:00 nabídne spoustu akčních ukázek a zážitků.

Folklórní Vlčnov na Uherskohradišťsku zažije od pátku 25. do neděle 27. května další Jízdu králů. Legendární akce zapsaná do seznamu dědictví UNESCO přiláká návštěvníky z mnoha koutů světa.

Patek 25. května bude také Nocí kostelů. Otevřou se na mnoha místech celého regionu. Více na http://nockostelu.cz.

V sobotu 26. května se uskuteční na Dolním náměstí ve Vsetíně Farmářské trhy. Začnou v 7:00 a potrvají do 12:00, v nabídce budou produkty vypěstované a vyrobené v regionu.

Kroměříž zve v sobotu na Baraka cup, závod pro amatéry-vodáky i rodiče s dětmi, kteří si chtějí zkusit pravý závod na vodě s atmosférou jako na olympiádě. Začnou v 10:00 u mostu Karla Rajnocha.

Masarykovo náměstí Uherské Hradiště bude v sobotu od 13:00 patřit pivním soutěžím, v rámci programu vystoupí i kapela 05ARADEČEK, více na www.vychodni-morava.cz/akce/126795/.

Stadion mládeže Zlín bude v sobotu dějištěm Wannado festivalu, což je sportovní náborová akce pro děti, jejíž hlavní myšlenkou je, aby si děti vybraly správný sport a pravidelně se mu věnovaly. Uskuteční se od 10:00 do 17:00, více informací na www.wannadosports.com.

V neděli 27. května bude možné si udělat výlet do oblíbené Zvonice na Soláni na Vsetínsku, kde vystavuje, akademický malíř Miloš Šimurda. Výstava s názvem Valašsko, vesmír evangelia, bude k vidění až do 26. června. Zvonice má v neděli otevřeno od 9:00 do 17:00.

Předzvěstí 58. ročníku Zlín Film Festivalu je cesta Kinematovlaku po ČR a výstava filmových klapek v OC Zlaté Jablko ve Zlíně. Pravé festivalové dění se ve Zlíně rozběhne 25. května a festival bude probíhat do 2. června. Během této doby nabídne na 300 filmových snímků z 55 zemí světa.