Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Program Hvězdárny Zlín v červnu

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
Hvězdárna Zlín nabízí dvě přednášky. Jednou z nich je přednáška na pokračování "Nebe nad Zlínem" a to už šestou v řadě. Přijďte se podívat na nebe nad Zlínem.
Základní informace o akci
Datum:  1. 6. 2019  - 30. 6. 2019
Místo:  Zlín
Pořadatel:  Hvězdárna Zlín
Určeno pro:  Rodiče a veřejnost
Podrobné informace o akci

Pondělí 3. června 2019 v 19 hodin

Přednáška, Ing. Arch. Ivan Havlíček „Nebe nad Zlínem 6 - červenec, srpen"

Povídání o tom, jak vypadá obloha v našich zeměpisných šířkách v létě. Přehledový výklad souhvězdí doplněný snímky mlhovin a jiných vesmírných zajímavostí. Tentokrát budou prohlédnuta souhvězdí Štír, Vlk, Hadonoš, Had, Herkules, Drak, Střelec, Štít, Orel a Lyra. Přednáška bude opět zaměřena na objekty a úkazy, které na obloze může najít a uvidět každý, pokud ví, kam pohlédnout. V případě příznivého počasí bude po skončení přednášky navazovat pozorování a praktický výklad na pozorovatelně.

Vstupné 50 Kč

 

Pondělí 10. června 2019 v 19 hodin

Přednáška, Ing. Pavel Cagaš, Ph.D. „Apollo 50 - Závod o Měsíc"

Před 50 lety, 16. července 1969, odstartovala z Mysu Canaveral nosná raketa Saturn V s pátým pilotovaným letem programu Apollo - Apollo 11 - s trojicí astronautů, Neil Armstrongem, Edwinem "Buzz" Aldreninem a Michalem Collinsem na palubě. 20. července ve 20:17 UTC přistál lunární modul Eagle v Moři klidu a 21. července v 02:56 UTC stanul Neil Armstrong jako první člověk na povrchu Měsíce a pronesl památnou větu: "That´s one small step for (a) man - one giant leap for mankind. - Je to malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo".

Tím byl završen téměř 10 letý závod o Měsíc mezi USA a Sovětským svazem.

Vstupné 50 Kč

 

Pozorování noční oblohy pro veřejnost se koná za příznivého počasí v pondělí, středu a pátek od 21.30 do 23 hodin.  Vstupné dospělí 40, - Kč, děti 20,- Kč.

Pozorování mimo uvedené dny pro skupiny je možno domluvit nejlépe e-mailem. Hvězdárna se nachází za areálem gymnázia Zlín, na Lesní čtvrti, cca 300m od konečné stanice linky trolejbusů č. 3 a 13. Aktuální informace na adrese www.zas.cz 

Akce pořádá Zlínská astronomická společnost a jsou podporovány Statutárním městem Zlín


Lesní čtvrť III/5443, Zlín

http://www.zas.cz, email: zas@zas.cz , tel. 732 804 937