Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Zlínský kraj je v dubnu plný chutí, hudby a cestování

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
První dubnové dny jsou ve Zlíně plné akcí – pro velké i malé návštěvníky.
Základní informace o akci
Datum:  3. 4. 2017  - 9. 4. 2017
Místo:  Zlínský kraj
Pořadatel:  Různé
Určeno pro:  Rodiče a veřejnost
Podrobné informace o akci

​První dubnové dny jsou ve Zlíně plné akcí – pro velké i malé návštěvníky.

Do neděle 2. dubna se mohou rodiny s dětmi vypravit do zlínského zámku na hravý Festival IQ Play. Kvůli velkému zájmu návštěvníků byla akce prodloužena právě o víkend. K vidění, ale hlavně k vyzkoušení jsou hry a hračky edukativního charakteru, smyslové hračky, Montessori pomůcky, dřevěné hračky, logické hry, stavebnice a zvětšeniny her. Vstupné stojí 50 Kč, rodinné 120 Kč.

Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě zve v úterý 4. a ve středu 5. dubna na 18. ročník předvelikonočních dílen lidových výrobců s názvem Kraslice 2017.

Od čtvrtka 6. do pátku 7. dubna se ve Zlíně uskuteční festival Culturea. První den představí Egypt, druhý den Řecko. Festival získal záštitu Miroslava Zikmunda. Více informací a aktuální program na stránkách www.culturea.cz nebo na facebookové stránce www.facebook.com/Culturea.

Reduta Uherské Hradiště bude ve čtvrtek 6. dubna hostit VII. Veletrh cestovního ruchu a gastronomie. Nabídne nejen informace o zajímavých turistických cílech, ale také ochutnávky slováckých jídel. Více na www.vychodni-morava.cz/akce/117072/.

T klub Rožnov pod Radhoštěm zve ve čtvrtek na cestovatelskou přednášku Od Aljašky po Ohňovou zem. Účastníci se seznámí s Bolívií a Peru, země hojně navštěvované turisty z celého světa, ať už kvůli návštěvě velehor v Bolívii, jezeru Titicaca nebo světoznámé říši Inků Machu Pichu. Pomyslně navštíví také méně známý Ekvádor honosící se obřími aktivními vulkány a pestrou paletou přírodních krás, tak i poměrně ekonomicky vyspělou a bohatou Kolumbii nechvalně však proslulou nekončící guerillovou válkou. Začátek je v 19:00, vstupné je dobrovolné.

V pátek 7. dubna se v Domě kultury v Kroměříži uskuteční Showdance, XI. ročník tradiční jarní přehlídky nejlepších tanečních párů a formací ve standardních a latinskoamerických tancích. Začátek je v 17:00, základní vstupné stojí 150 Kč.

V sobotu 8. dubna bude na hradě Buchlov na Uherskohradišťsku Den vína. Nenechte si ujít přípitek na hradní věži! Součástí vyhlášeného koštu vín bude i literárně zábavná konference na téma Víno a ... a Dobročinná aukce šampionů a vzácných vín. Program začne v 13:30, vstupné stojí 250 Kč. 

V kulturním domě v Uherském Hradišti – Sady se v sobotu půjde na 16. derflanský košt slivovice. Začne v 15:00 a nabídne i ochutnávku domácích klobásek a štrůdlů.

V neděli 9. dubna bude možné se vydat třeba do lázeňských Luhačovic. V místní Elektře se v 19:30 uskuteční koncert brněnského tria Boutique de Musique, které zahraje G. B. Pergolesiho Křížovou cestu. Vstupné stojí v předprodeji 180 Kč, na místě 230 Kč.