Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Zlínský kraj bude otevírat Baťův kanál i pálit čarodějnice

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
Závěr dubna bude ve Zlínském kraji ve znamení mnoha akcí, pro malé, velké i pro celé rodiny.
Základní informace o akci
Datum:  24. 4. 2017  - 30. 4. 2017
Místo:  Zlínský kraj
Pořadatel:  Různé
Určeno pro:  Rodiče a veřejnost
Podrobné informace o akci

Závěr dubna bude ve Zlínském kraji ve znamení mnoha akcí, pro malé, velké i pro celé rodiny.

Ve středu 26. dubna zve Hvězdárna Uherský Brod na Procházku planetární stezkou. Součástí bude odborný výklad u jednotlivých stanovišť, krátká prohlídka v planetáriu a za příznivého počasí pozorování Slunce na hvězdárně. Začátek je v 17:00. V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.

Od čtvrtka 27. do pátku 28. dubna se uskuteční na náměstí Míru ve Zlíně tradiční Květinový jarmark. Návštěvníci dostanou možnost dovybavit si svou zahrádku nebo si koupit něco hezkého pro radost.

Ve čtvrtek se otevře v uherskohradišťské Redutě expozice věnovaná místní věznici. Umístěná je v podkroví. Začátek je v 17:00.

V pátek ožije Kroměříž Majálesem. Začne v 10:30, průvod bude vycházet z Hanáckého náměstí, dále přes ulic kpt. Jaroše na Riegrovo náměstí, dále ulicemi Dobrovského, Vodní, Ztracená na Velké náměstí. V 11:15 začnou vystoupení jednotlivých škol a volba krále majálesu. V 14:00 startuje program na Pionýrské louce.

V sobotu 29. dubna se odehraje ve Strání na Uherskohradišťsku Bitva o Bílé Karpaty. Vzpomínka na událost 2. světové války začne v 9:00.

Baťův kanál zahajuje v sobotu letošní plavební sezonu. Třeba ve Starém Městě u Uherského Hradiště to bude v sobotu od 13:00. Další akce tohoto typu na www.vychodni-morava.cz.

Ve Zlíně se v sobotu bude putovat za tajemným hradem. Začne v 12:00 v parku Komenského, ve kterém všichni účastníci obdrží mapy a po vyznačené trase se vydají na kopec Hradisko, kde stával v minulosti zlínský hrad.

V neděli 30. dubna se budou pálit čarodějnice. Třeba v Kunovicích na Uherskohradišťsku, kde začne program v 15:00. Více na www.vychodni-morava.cz/akce/119848/.

V rekreačním areálu Kamínka v Roštíně na Kroměřížsku bude pálení čarodějnic spojené s koncerty kapel Wohnout a Circus Problem. Návštěvníci se mohou těšit na dobrou zábavu i pivo. Akce začne v 15:00. 

Sváteční pondělí 1. května bude tradičně v duchu prvomájových akcí. Uskuteční se třeba v zahradě vily Tomáše Bati ve Zlíně, program začne v 9:00. Více na www.vychodni-morava.cz/akce/119761/1-maj-v-nadaci-tomase-bati.

Otrokovicích v pondělí 1. května v 11 hodin přivítají na letišti historický letoun Electra, který Jan Antonín Baťa před druhou světovou válkou využil při obchodní cestě kolem světa.

Další pozvánky na prvomájové i další akce naleznete na www.vychodni-morava.cz