Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Zlínský kraj pobaví ve 12. týdnu

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
Plný jarních akcí, hudby a zajímavých setkání je Zlínský kraj nadcházejících dnů.
Základní informace o akci
Datum:  20. 3. 2017  - 26. 3. 2017
Místo:  Zlínský kraj
Pořadatel:  Různé
Určeno pro:  Rodiče a veřejnost
Podrobné informace o akci

​Plný jarních akcí, hudby a zajímavých setkání je Zlínský kraj  nadcházejících dnů.

Až do středy 29. dubna je možné navštívit v Galerii Na Radnici v Rožnově pod Radhoštěm fotografickou výstavu Indie druhé poloviny 20. století. Autorem snímků je Karel Thomayer, který v této zemi prožil šest let.

Ve středu 22. března se uskuteční v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně hudební beseda Od baroka ke klasicismu: Joseph Haydn. Ke 275. výročí narození tohoto skladatele, otce vídeňského hudebního klasicismu, bude přednášet Marek Obdržálek. Začátek je v 16:00, základní vstupné stojí 40 Kč.

Arcibiskupské zámecké víno Kroměříž zve ve středu na degustaci ročníku 2016. Ochutnávat se bude od 18:00 do 10:00, v ceně 300 Kč je zahrnuto 12 vzorků vín, voda, pečivo a sýr.

Knihovně Kroměřížska v Kroměříži pořádají ve středu Poslechový pořad Jiřího Černého o Bobu Dylanovi. Začátek je v 17:00.

Ve čtvrtek 23. března se bude v Masarykově veřejné knihovně Vsetín přednášet na téma Orchideje na Valašsku. Přednášku povede Jana Tkáčiková z Muzea Beskyd. Začátek je v 19:00.

Netradiční téma si pro svou knihu vybral umělec a pedagog Radek Petříček. Kniha s názvem „Výtvarná anatomie" je motivována snahou po poznání a dokonalém ztvárnění lidského těla. Beseda spojená s křestem knihy proběhne 23. března od 18 hodin v Kavárně Filmového uzlu Zlín na Filmových ateliérech. Hostem bude známý lékař prof Mudr. Jaroslav Rybka, DrSc a autor bude v průběhu besedy živě kreslit. Vstup je bezplatný.

V pátek 24. března vystoupí v Domě kultury Kroměříž kultovní skupina Mňága a Žďorp. Koncert, který bude možné protančit, začne v 19:00.

V sobotu 25. března bude možné navštívit sportovní halu v Bánově na Uherskohradišťsku a zúčastnit se osmého ročníku koštu slivovice a jiných ovocných destilátů. Součástí ochutnávání bude i kulturní program. Začátek je v 16:00.

V neděli 26. března se mohou rodiny s dětmi vypravit do zlínského zámku na hravý Festival IQ Play. Na akci budou k vidění, ale hlavně k vyzkoušení hry a hračky edukativního charakteru, smyslové hračky, Montessori pomůcky, dřevěné hračky, logické hry, stavebnice a zvětšeniny her. Vstupné stojí 50 Kč, rodinné 120 Kč. Festival IQ Play je přístupný až do konce března.

Nabídku dalších akcí naleznete na www.vychodni-morava.cz