Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

XXVII. Slavnosti bratrství Čechů a Slováků

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
Důvodů, proč se vypravit na Velkou Javořinu je řada. Kromě krásné přírody a dalekých výhledů to může být také účast na XXVII. Slavnostech bratrství Čechů a Slováků. Ty se uskuteční v neděli 28. července 2019.
Základní informace o akci
Datum:  28. 7. 2019  - 28. 7. 2019
Místo:  Velká Javořina
Pořadatel:  Centrála cestovního ruchu Východní Moravy
Určeno pro:  Rodiče a veřejnost
Podrobné informace o akci

V současném provedení se jedná o 27. ročník slavností, ale je nutno říci, že Velká Javořina má v setkávání lidí z obou stran dnešní hranice daleko delší tradici. Ta sahá až do roku 1848, tedy trvá více než 170 let. Průkopník slovanské vzájemnosti spisovatel a politik Jozef Miloslav Hurban ji tehdy vyjádřil slovy "Tu bratia vždy stretať sa budú...". Tato slova jsou dlouholetým mottem slavností.

Návštěvníci se mohou těšit na bohatý kulturní program, který vychází z myšlenky vzájemnosti a nabídne to nejlepší z obou stran hranice, zejména folklór a hudbu moravsko-slovenského pomezí.

Z obou stran hranice bude v neděli zajištěna bezplatná autobusová doprava označená nápisem „Javořina 2019". V ČR je možné využít autobusy jedoucí z Uherského Hradiště, Uherského Brodu, Luhačovic, Hluku, Veselí nad Moravou. Doprava na Velku Javořinu k účasti na slavnostech je bezplatná, podrobnější informace hledejte na www.vychodni-morava.cz/akce/136026. Informace o slavnostech jsou uvedeny na www.velkajavorina.com

Trasa z rozcestí U kamenné boudy na vrchol je zde https://mapy.cz/s/3vGxV