Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Výstava obrázků a osvěta pěstounské péče

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
Výstava krásných obrázků dětí ze základních škol z otrokovického regionu orámovala první rok kampaně Dejte domov dětem, která se zaměřuje na osvětu v oblasti pěstounské péče. Výstavu si mohou prohlédnout návštěvníci Městského úřadu Otrokovice v prostorách první budovy až do konce měsíce května.
Základní informace o akci
Datum:  18. 5. 2018  - 31. 5. 2018
Místo:  Mětský úřad Otrokovice
Pořadatel:  Mětský úřad Otrokovice
Určeno pro:  Rodiče a veřejnost
Podrobné informace o akci

Výstava krásných obrázků dětí ze základních škol z otrokovického regionu orámovala první rok kampaně Dejte domov dětem, která se zaměřuje na osvětu v oblasti pěstounské péče. Výstavu si mohou prohlédnout návštěvníci Městského úřadu Otrokovice v prostorách první budovy až do konce měsíce května.

Výstava by měla vést k zamyšlení nad osudem dětí, které nemohou vyrůstat ve své biologické rodině a potřebují pomoc někoho, kdo by jim dal řádnou výchovu a péči.

„Věříme, že se s námi spojí více lidí, kteří budou mít zájem o poslání pěstounů. Na sociálním odboru Městského úřadu Otrokovice jsme připravení jim poskytnout veškeré informace a podporovat je v jejich rozhodnutí být dobrými pěstouny," řekla Radomíra Králová, vedoucí oddělení sociálně právní ochrany dětí.

Pěstounská péče je jednou z forem náhradní rodinné péče, kdy jednotlivec, manželé či partneři přijmou do výchovy dítě, které nemůže vyrůstat se svými rodiči. Pěstoun o dítě osobně pečuje a vykonává přiměřeně práva a povinnosti místo rodičů. Pěstouni a děti v pěstounské péči mají nárok na podporu od státu, a to formou finančních příspěvků. 

Vernisáž výstavy byla spojena s besedou na téma pěstounská péče, do které se zapojila dlouholetá pěstounka paní Gabriela. „Když jsme poznali těžkou situaci rodiny, do které náš chlapec patřil, neváhali jsme a ihned jsme začali usilovat o to, abychom jej mohli mít v péči, aby dále nevyrůstal v dětském domově nebo jiné instituci," uvedla. Přestože je příjemcem příspěvku od státu, nadále pracuje, stejně jako před tím, a péče není jejím zaměstnáním. „Ani nevím, jaká je dnes výše příspěvku, nedávno se to zvyšovalo, ale pro mě to není podstatné," dodala paní Gabriela.

Vernisáž výstavy byla obohacena o kulturní zážitek v podobě vystoupení žáků Základní umělecké školy Otrokovice.