Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Východní Morava zažije velkomoravskou bitvu a Dívčí válku

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
Léto se přehouplo do druhé poloviny, na Východní Moravě je ale pořád v plné síle.
Základní informace o akci
Datum:  3. 8. 2018  - 12. 8. 2018
Místo:  Zlínský kraj
Pořadatel:  Centrála cestovního ruchu Východní Moravy
Určeno pro:  Rodiče a veřejnost
Podrobné informace o akci

Až do pátku 10. srpna je možné navštívit v kostelíku Cyrilka ve Velehradě u Uherského Hradiště výstavu věnovanou případu Babice a osudům Jana Buly a Václava Drboly.

Ve středu 8. srpna se odehraje v Dřevěném městečku ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm Dívčí válka. Legendární divadelní hra začne v 19:00.

Ve čtvrtek 9. srpna zve Kavárna 15kafé ve Zlíně na přednášku o posvátném kalendáři Mezoameriky a jeho krvavých rituálech. Začne v 17:00 ve 2. podlaží budovy 15.

V klubu Tři opice ve Vsetíně se bude ve čtvrtek přednášet na téma Transsibiřská magistrála. Návštěvníci se mohou těšit na vážné nevážné povídání o tom, jak dva kluci v kšiltovkách vyrazili na pivo do Ruska. Začátek je v 19:30.

V pátek 10. srpna rozezní Lázně Leopoldov na Uherskohradišťsku Country večer, začne v 19:00. 

Od pátku 10. do soboty 11. srpna se uskuteční v Napajedlech už 18. ročník Moravských chodníčků, setkání folklorních souborů. Více k programu na www.vychodni-morava.cz/akce/128406/

V sobotu 11. srpna zažije Amfiteátr na Stráni v Rožnově pod Radhoštěm už 29. Valašské folkrockování. Od 18:00 zahrají Hana a Petr Ulrychovi, Anna K., Ting a Tata Bojs.

Archeoskanzen Modrá u Uherského Hradiště zve v sobotu 11. a v neděli 12. srpna na 13. ročník historického festivalu spojeného s velkomoravskou bitvou "Veligrad 2018, Boj o hradiště." V průběhu obou dnů je připraven bohatý doprovodný program s ukázkami řemesel, bojové ukázky, lukostřelba, dobové tržiště, soutěže pro děti i dospělé a mnoho dalších.

V sobotu 11. a v neděli 12. srpna se uskuteční ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm Starodávný jarmark. Chybět nebudou historické kolotoče, střelba z kuše, chůdy, fotoateliér, siloměr nebo loďka s vodníkem. 

Nabídka dalších akcí je na www.vychodni-morava.cz