Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Ve zlínském muzeu budou zdobit látky i vyšívat

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo pro dětské i dospělé návštěvníky tvořivé dílny vztahující se k výstavě replik historických oděvů „Jsou hrdí, tuze vznešení a přenádherně odění“.
Základní informace o akci
Datum:  2. 7. 2019  - 31. 8. 2019
Místo:  Zlín
Pořadatel:  Muzeum jihovýchodní Moravy
Určeno pro: 
Podrobné informace o akci

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo pro dětské i dospělé návštěvníky tvořivé dílny vztahující se k výstavě replik historických oděvů „Jsou hrdí, tuze vznešení a přenádherně odění".  

První z tvořivých dílen pojmenovaná „Řemeslná dílna na královském dvoře" se uskuteční již 2. července od 10 hodin.

„Ve výstavě replik historických oděvů se vrátíme do dávných dob, kdy lidé vyráběli i zdobili látky ručně. Jako zruční řemeslníci si vyzkoušíme nejrůznější textilní techniky, například tkaní, plstění, pletení šňůrek, vyšívání nebo tisk na látku," přiblížila program Adéla Šimová z oddělení muzejní pedagogiky Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Na „Krejčovské dílně na královském dvoře", která se uskuteční 6. srpna od 10 hodin, obklopí návštěvníky nádherné oděvy a drahé látky. Stanou se královskými krejčími, kteří ušijí a ozdobí elegantní kabelku nebo měšec na peníze. Obě dílny jsou určené pro děti starší 6 let a dospělé.

Sama výstava nabídne pohled na více než třicet replik historických oděvů Martiny Hřibové a Hany Poláškové, které jsou zhotoveny s co největší přesností podle skutečných oděvů evropské aristokracie od 13. do 18. století. Oděvy doplňují texty charakterizující odívání v různých časových obdobích a shrnující evropské události od 13. do počátku 19. století. Součástí výstavy je i řemeslná část, která nabízí ukázky textilních surovin, barvení a zpracování látek, ukázky usní a výrobků z nich, nástrojů ke zpracování usní

i archeologické nálezy týkající se odívání. Doplněním výstavy je historický kvíz, jehož správným vyřešením sestaví návštěvníci citát slavné americké herečky Audrey Hepburn. Výstavu je možné navštívit v krajském kulturně vzdělávacím centru 14|15 BAŤŮV INSTITUT do 22. září.

 

Více informací naleznete na www.muzeum-zlin.cz a www.14-15.cz