Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
Historické památky, folklor a tradice, radost z úrody vína – to vše nabízejí již tradiční Slovácké slavnosti vína a otevřených památek, které od pátku 7. do neděle 9. září rozezpívají a roztančí centrum Slovácka – královské město Uherské Hradiště.
Základní informace o akci
Datum:  7. 9. 2018  - 9. 9. 2018
Místo:  Uherské Hradiště
Pořadatel:  Klub kultury Uherské Hradiště
Určeno pro:  Rodiče a veřejnost
Podrobné informace o akci

K vidění bude rozmanitost a bohatost tradiční lidové kultury, kterou zde představí desítky folklorních souborů, cimbálových muzik i dechových kapel ze Slovácka. Společně s ochutnávkou vín, burčáku a regionálních gurmánských specialit přinášejí slavnosti pocit sounáležitosti pro desítky tisíc návštěvníků. Spolu s „domácími" se v Uherském Hradišti budou prezentovat zástupci partnerských regionů z různých částí Evropy.

Program Slavností začíná v pátek ve 20 hodin zahajovacím ceremoniálem. Jedním z hlavních „taháků" a nejvíce očekávanou součástí programu je sobotní slavností průvod. V něm se představí stovky krojovaných účastníků z devíti mikroregionů i zahraniční partneři. Po celou dobu slavností, tj. až do nedělního odpoledne, budou probíhat ukázky tradičních řemesel, ochutnávky vína, produkce lidové hudby, taneční vystoupení. Do programu Slavností patří také mše svaté, prohlídky historických památek královského města Uherského Hradiště, plavby po Baťově kanále, dobré jídlo a řada dalších aktivit. A to hlavní je skvělá atmosféra, která městem prostupuje.

Podrobný program Slavností je na www.slavnostivinauh.cz.