Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Prezentace odborných škol Zlínského kraje na 29. veletrhu STAVEBNICTVÍ-THERM-DOMOV-ZAHRADA 2018

Typ akce: Vzdělávací

Pozvánka
Veletrh představí ve více jak 100 expozicích vystavovatelů žhavé novinky z oborů stavebnictví, vytápění i rozsáhlou nabídku pro zahrádkáře, vybavení bytů, domů, chat a chalup. Již třetím rokem připravili pořadatelé veletrhu prezentaci středních odborných škol Zlínského kraje. Školy ve svých expozicích představí nejen své studijní obory ale taktéž praktické ukázky oborů a řemesel.
Základní informace o akci
Datum:  15. 3. 2018  - 17. 3. 2018
Místo:  sportovní hala Euronics, Zlín
Pořadatel:  Zlínexpo, c.r.o.
Určeno pro:  Rodiče a veřejnost; Žáci II. stupně ZŠ; Studenti SŠ, VOŠ, VŠ
Podrobné informace o akci
Veletrh představí ve více jak 100 expozicích vystavovatelů žhavé novinky z oborů stavebnictví, vytápění i rozsáhlou nabídku pro zahrádkáře, vybavení bytů, domů, chat a chalup. Pro širokou laickou i odbornou veřejnost bude připraveno Informační centrum NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM, KOTLÍKOVÉ DOTACE, PROGRAM DEŠŤOVKA, řada doprovodných programů i oblíbená soutěž pro návštěvníky veletrhu.

Již třetím rokem připravili pořadatelé veletrhu STAVEBNICTVÍ-THERM-DOMOV-ZAHRADA 2018 prezentaci středních odborných škol Zlínského kraje. Školy ve svých expozicích představí nejen své studijní obory ale taktéž praktické ukázky oborů a řemesel.

foto-skoly-kolaz.jpg

Střední průmyslová škola stavební Valašské Meziříčí. Největší stavební škola regionu představí jednak dynamický studijní obor Technická zařízení budov, ale také ukázku práce učebního oboru Klempíř pro stavební výrobu, který se vyučuje právě jen ve Valašském Meziříčí. 

Střední průmyslová škola Zlín představí maturitní obory Stavebnictví Pozemní stavitelství, Strojírenství, Technické lyceum, Slaboproudá elektrotechnika – aplikace počítačů v automatizaci a robotice a elektronické zabezpečovací systémy.

Střední odborná škola Josefa Sousedíka Vsetín předvede ukázky učebního oboru Truhlář.

Otrokovická Střední průmyslová škola bude prezentovat obor Elektrikář a rovněž obor Instalatér.

Střední odborné učiliště Valašské Klobouky prezentuje preferované stavební obory Zedník, Malíř a Lakýrník s měsíčním stipendiem a odměnou na konci školního roku.

Střední odborné učiliště Uherský Brod bude prezentovat obory Malíř a Podlahář.

Střední škola obchodně technická s.r.o. Zlín představí obory Zámečník, Elektrikář-silnoproud, Montér suchých staveb a Výrobce obuvi – ojedinělý obor.

Střední škola hotelová a služeb Kroměříž, přiveze na veletrh žáky oboru Zahradník, Cukrář a Kuchař.

Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem představí čtyřleté studijní obory zakončené maturitou: Nábytkářská a dřevařská výrova, Uměleckořemeslné zpracování dřeva a tříleté učební obory s výučním listem Truhlář, Umělecký truhlář a řezbář, Truhlářská a čalounická výroba a Tesařské práce.

Školy se kromě vlastních prezentací taktéž představí při doprovodném programu na centrálním jevišti na výstavišti, kde budou probíhat soutěže, odborné ukázky a prezantace jednotlivých studijních oborů. Přesný program doprovodných programů na: www.stavebnictví-therm.cz.

Účast odborných škol by měla pomoci zejména žákům základních škol a jejich rodičům při rozhodování o budoucím povolání a kariéře, aby získali konkrétní představu o učební náplni jednotlivých oborů a o celé vzdělávací nabídce středních škol se stavebním zaměřením.

Vstup na veletrh je zdarma.

---

Záštity udělené veletrhu:
Záštita Ministerstva životního prostředí ČR,
Záštita hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka,
Záštita primátora města Zlína Miroslava Adámka.


Kompletní informace jsou k dispozici na www.stavebnictvi-therm.cz.