Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Přednášky, košty, akce pro děti

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
I na přelomu jarních měsíců Zlínský kraj baví. Každý den si lze vybrat z bohaté nabídky.
Základní informace o akci
Datum:  27. 3. 2017  - 2. 4. 2017
Místo:  Zlínský kraj
Pořadatel:  Různé
Určeno pro:  Rodiče a veřejnost
Podrobné informace o akci

I na přelomu jarních měsíců Zlínský kraj baví. Každý den si lze vybrat z bohaté nabídky.

Až do pátku 31. března se mohou rodiny s dětmi vypravit do zlínského zámku na hravý Festival IQ Play. Na akci budou k vidění, ale hlavně k vyzkoušení hry a hračky edukativního charakteru, smyslové hračky, Montessori pomůcky, dřevěné hračky, logické hry, stavebnice a zvětšeniny her. Vstupné stojí 50 Kč, rodinné 120 Kč.

Ve středu 29. března zve Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně na přednášku Putování Zlínským krajem za renesancí. Radim Vrla představí posluchačům několik vybraných objektů, například zámek v Kroměříži, ve Zlíně a ve Vsetíně, přednáška posluchače zavede i na zaniklý zámek Nový Smilheim ve Vizovicích, své renesanční kouzlo odhalí i hrad Nový Světlov, hrad Lukov a Brumov. Začátek je v 17:00, základní vstupné stojí 40 Kč.

Ve čtvrtek 30. března se uskuteční v Muzeu Kroměřížska v Kroměříži přednáška o historii Řádu maltézských rytířů. Vyprávět o ní bude Milan Buben z Univerzity Karlovy, který je také magistrálním rytířem Suverénního řádu Maltézských rytířů. Začátek je v 16:30, vstup je zdarma. Více k Maltským dnům v Kroměříži na www.vychodni-morava.cz/akce/119156/.

Ve společenských prostorách městského úřadu v Bojkovicích na Zlínsku proběhne ve čtvrtek Velikonoční předvádění řemesel. Začátek je v 10:00, akce potrvá do 15:00.

Pátek 31. března bude také ve znamení Večerů s Andersenem v knihovnách, tématem akce letos bude legendární kreslený Čtyřlístek. Večer s ním můžou prožít děti třeba v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně nebo v její pobočce na Podlesí. Program se uskuteční od 16:00 do 21:00, vstupné stojí 30 Kč.

Noc s Andersenem a s hrdiny Čtyřlístku pořádá také Středisko volného času Včelín v Bystřici pod Hostýnem. Začátek je v 18:00, více k podmínkám na www.vychodni-morava.cz/akce/119051/.

Hotel U Zlatého kohouta v Kroměříži pořádá v pátek první degustaci Bovin winery se someliérem Ivo Dvořákem. Začátek je v 19:00, pořadatelé doporučují včasnou rezervaci. Vstupné je 300 Kč.

V sobotu 1. dubna se bude ve folklórním Vlčnově na Uherskohradišťsku koštovat víno. Začne se v 14:00, občerstvení i hudební doprovod jsou zajištěny. Vstupné je ve výši 80 Kč.  

Oblíbená Zvonice na Soláni na Vsetínsku zve v sobotu na Jarní koncert Wolfi, kde se tady bereš, kde zazní ukázky z oper Bastien a Bastienka, Figarova svatba, Don Giovanni a Kouzelná flétna slavného Wolfganga Amadea Mozarta, ale trochu jinak. Začátek je v 15:30, účinkovat bude Colegium Cantorum.

V kině v Napajedlech na Zlínsku se v sobotu uskuteční První ročník Expediční kamery. Ocení ji hlavně milovníci sportu a extrémních výkonů a krásné a divoké přírody. Začátek je v 17:00, vstupné stojí 70 Kč a 80 Kč.

V neděli 2. dubna zve Staré Město u Uherského Hradiště na tradiční Velikonoční jarmark. Začne v 10:00, více k bohatému programu na www.vychodni-morava.cz/akce/119540/.

V neděli bude možné se vypravit na výstaviště Floria v Kroměříži, kde pořádají výstavu Myslivost, rybářství a včelařství. Návštěvníci uvidí také práci řezbářů a ochutnají zvěřinové a rybí hody. Základní vstupné stojí 90 Kč.

Nabídku dalších akcí naleznete na www.vychodni-morava.cz